Zjazd Oddziału Gminnego – OSP Prezes OSP – Prezesem Oddziału Gminnego

W dniu dzisiejszym tj. 18.09.2021 w Domu Kultury w Zbylitowskiej Górze odbył się Zjazd Gminny OSP. Był to czas podsumowania 5 letniej kadencji Zarządu Gminnego. Zjazd rozpoczęto od odegraniu hymnu Związku. Następnie przewodniczący zebrania Prezes dh Henryk Solak rozpoczął zjazd. Dokonano wyboru przewodniczącego, protokolanta oraz składu poszczególnych komisji: wyborczo-mandatowo-skrutacyjnej oraz komisji uchwał i wniosków.
Kolejnym punktem było przedstawienie sprawozdań za 5 lat działalności oraz udzielenie absolutorium Zarządowi.
Następnie przyszedł czas na wybór dh do uzupełnienia składu Zarządu oraz dh do Komisji Rewizyjnej. Po głosowaniu udano się celem ukonstytuowania się.
Skład Komisja rewizyjna:
▪︎Przewodniczący dh Grzegorz Kocerba ( OSP JODŁÓWKA-WAŁKI)
▪︎Sekretarz dh Jolanta Kałuża (OSP KOSZYCE MAŁE)
▪︎Członek Sebastian Stepek (OSP WOLA RZĘDZIŃSKA)
W związku ze zgłoszeniem 4 kandydatów na funkcję Prezesa odbyło się tajne głosowanie, po którym skład Zarządu ukonstytuował się następująco:
▪︎Prezes dh Katarzyna Biel (OSP ZGŁOBICE)
▪︎I Vice Prezes dh Wojciech Hońdo (OSP PORĘBA RADLNA)
▪︎II Vice Prezes dh Krystian Lech ( OSP BIAŁA)
▪︎Komendant dh Daniel Gniewek (OSP KOSZYCE MAŁE)
▪︎Z-ca Komendanta dh Mariusz Grzywa ( OSP ŁĘKAWKA)
▪︎Skarbnik dh Tomasz Wzorek (OSP ŁĘKAWKA)
▪︎Sekretarz dh Michał Kwapniewski (OSP KOSZYCE WIELKIE)
Przedstawiciele do Zarządu powiatowego ZOSP RP
* dh Katarzyna Biel
* dh Daniel Gniewek
* dh Krystian Lech
Delegacji na zjazd powiatowy ZOSP RP
* dh Łukasz Halibożek
* dh Michał Kwapniewski
* dh Marian Molek
Następnie przegłosowano niezbędne uchwały.
Na koniec głos zabrali zaproszeni goście:
– Z-ca Komendanta PSP bryg. mgr inż. Michał Kotus,
– członek prezydium ZOSP RP dh Sławomir Kolasiński,
– Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł,
– Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera.
– Etatowy Członek Zarządu Powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach.
Po przemówieniach gości głos zabrała nowo wybrana Prezes Gminna OSP dh Katarzyna Biel – dziękując za obdarzenie ją zaufaniem i wybór na funkcję Prezesa. „Ze swojej strony deklaruję sumienną pracę i pomoc by każda gminna jednostka nadal się rozwijała i podnosiła swoją gotowość bojową. Myślę że dzięki dobrej współpracy z Komendą PSP, samorządem powiatowym i gminnym będzie możliwe osiąganie zamierzonych celów. Jednocześnie dziękuję dh Henrykowi za trud pracy jaką przez tyle lat wykonywał na rzecz rozwoju jednostek.” – mówiła. Podziękowania skierowała również do komendanta dh Jana Michalika dziękując za pracę i oddanie z jaką poświęcał się swojej służbie w Zarządzie.
Po zakończeniu przez przewodniczącego zjazdu udano się na lekki poczęstunek.
Dziękujemy ustępującemu Zarządowi za lata pracy i poświęcenie jakie włożyli w rozwój naszych Gminnych jednostek. Nowemu zarządowi życzymy samych sukcesów i realizacji zmierzonych celów.
Naszej Prezes Gratulujemy uzyskania funkcji Prezesa Gminnego OSP i życzymy owocnej pracy i samych sukcesów.