Gminne ćwiczenia jednostek OSP z terenu Gminy Tarnów – 6.11.2021

W dniu 6.11.2021 roku odbyły się na terenie Koszyc Małych gminne ćwiczenia jednostek osp z terenu Gminy Tarnów.
O godzinie 9.00 jednostki rozpoczęły odprawę. Meldunek Komendanta Gminnego dh Daniela Gniewka przyjął Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Następnie powitania zgromadzonych dokonała Prezes Gminna dh Katarzyna Biel. Wśród obecnych głos zabrali Pani Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Jolantę Kałuże – Zarządzanie Kryzysowe Gminy Tarnów oraz mł. bryg. Marcin Opioła z PSP JRG 1 w Tarnowie.
Następnie Komendant Gminny omówił założenia w jakich jednostki prowadzić będą działania.
Pierwsze zdarzenie: wypadek samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym, poszkodowani kierowcy obu pojazdów, kobieta w ciąży i niemowlę uwięzione w samochodzie. Na miejsce dysponowane w pierwszej kolejności OSP Koszyce Wielkie, następnie OSP Jodłówka-Wałki podczas prowadzonych działań zadysponowano również OSP KSRG Zgłobice.
Drugie zdarzenie: pożar w Zakładzie Produkcyjno-Handlowym „PRODEX”. Osoby uwięzione w budynku, pożar w różnych miejscach zakładu. Na miejsce dysponowane OSP Łękawka, OSP Zbylitowska Góra oraz OSP KSRG Koszyce Małe.
Trzecie zdarzenie: wypadek samochodu osobowego z motorem. Wyciek płynów. Osoba uwięzione w samochodzie. Poszkodowane trzy osoby. Na miejsce dysponowane OSP Poręba Radlna, a następnie OSP KSRG Wola Rzędzińska.
Przy każdym zdarzeniu druhowie prowadzili również działania z zakresu udzielania pierwszej pomocy na podstawie założeń jakie na bieżąco przekazywali przedstawiciele PSP w Tarnowie pełniących rolę rozjemców.
Każdemu zdarzeniu przyglądali się rozjemcy, których zadaniem było również na bieżąco wprowadzanie zmiany sytuacji na miejscu zdarzenia.
Po zakończonych ćwiczeniach w kolumnie jednostki udały się do remizy w Koszycach Wielkich gdzie nastąpiło podsumowanie i omówienie przebiegu ćwiczeń przez obecnych na miejscu przedstawicieli PSP JRG 1 w Tarnowie.
Nad całością działań czuwał Komendant Gminny dh Daniel Gniewek, który przygotował scenariusz działań.
Ćwiczenia były doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności ale też pokazaniem nad czym trzeba jeszcze pracować.
Dziękujemy organizatorom za możliwość wspólnych ćwiczeń i obecnym funkcjonariuszom PSP w Tarnowie za każdą zwracaną uwagę. Mamy nadzieje, że takie ćwiczenia będą organizowane cyklicznie i pozwolą nam ćwiczyć swoje umiejętności.
Zdjęcia dzięki Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski
oraz wykonane przez naszych druhów