Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze 29.05.2021

W dniu 29.05.2021 odbyło się w naszej jednostce walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze. Otwarcia dokonała prezes OSP dh Katarzyna Biel. Naczelnik jednostki dh Dariusz Damian wydał stosowne komendy do wprowadzenia przez poczet sztandaru jednostki. Odegrano hymn Rycerze Floriana. Minutą ciszy uczczono zmarłych strażaków naszej jednostki. Kolejnym punktem było dokonanie wyboru przewodniczącego zebrania. Został nim dh Jakub Winkowski, protokolantem została dh Katarzyna Molek. Następnie wybrano skład komisji mandatowo-wyborczo-skrutacyjnej oraz uchwał i wniosków. Przedstawiono sprawozdania z działalności za rok 2020, sprawozdanie finansowe za 2020 oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej. Komisja rewizyjna postawiła wniosek o udzielenie zarządowi absolutorium.
W głosowaniu jawnym Zarząd uzyskał absolutorium wynikami 26 osób za, 1 osoba wstrzymała się.
Następnie zgłaszano kandydatury do Zarządu i Komisji Rewizyjnej na okres pięcioletniej kadencji tj. od 2021 do 2026 rok
Zarząd w składzie:
PREZES – dh Katarzyna Biel
VICE PREZES – dh Andrzej Drużkowski
NACZELNIK – dh Dariusz Damian
Z-CA NACZELNIKA -dh Marian Molek
SEKRETARZ – dh Katarzyna Molek
SKARBNIK – dh Jakub Winkowski
GOSPODARZ – dh Łukasz Halibożek
Wybrany został wynikiem 25 osób za i 2 osoby wstrzymały się.
Komisja Rewizyjna w składzie:
PRZEWODNICZĄCY – dh Rafał Karaś
SEKRETARZ – dh Dawid Kowalski
CZŁONEK – dh Wojciech Karaś
Zostali wybrani w głosowaniu 26 osób za i 1 osoba wstrzymała się.
Delegaci na Zjazd Gminny ZOSP RP:
dh Marian Molek
dh Łukasz Halibożek
dh Katarzyna Molek
dh Bartosz Łaśko
dh Wojciech Karaś
Wynik głosowania 27 osób za.
Przedstawiciele OSP do Zarządu Oddziału Gminnego:
dh Katarzyna Biel
dh Dariusz Damian
Wynik głosowania 27 osób za.
Następnie podjęto uchwały zatwierdzające przedstawione sprawozdania za rok 2020 oraz uchwały w sprawie planów na rok 2021 wraz z wnioskami do realizacji.
Wszystkim druhnom i druhom obecnym na zebraniu dziękujemy za obdarzenie nas zaufanie i za oddane głosy na Zarząd i komisję Rewizyjną. Zapewniamy, iż nadal będziemy pracować dla dobra jednostki i starać się pozyskiwać nowych członków oraz tworzyć Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Wspólnie damy radę.