18.05.2023 – OSP ZGŁOBICE z dofinansowanie WFOŚiGW w Krakowie

‼️OSP ZGŁOBICE z dofinansowanie WFOŚiGW w Krakowie ‼️
W dniu 16.05.2023 w Hali Widowiskowo – sportowej w Dębnie odbyło się uroczyste rozdanie promes w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” _ nabór w roku 2023”, którego beneficjentem zostało między innymi nasza jednostka.
Z rąk Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Kazimierza Koprowskiego, promesę w ramach zadania pod nazwą „Bezpieczny Strażak” w wysokości 8️⃣9️⃣9️⃣4️⃣, 8️⃣1️⃣odebrał skarbnik dh Jakub Winkowski oraz dh Dariusz Biel. W ramach zakupu umundurowania udało się nam również pozyskać środki MSWiA KG PSP w ramach KSRG w wysokości 3 990,00. Jednostka stara się o pozyskanie brakującej część środków na całość projektu. W razie braku pozyskania środków z innych źródeł pokryta część zostanie ze środków własnych jednostki.
Za przyznane dofinansowanie dziękuję Panu Prezesowi WFOŚIGW w Krakowie-Kazimierzowi Koprowskiemu.
Wśród gości obecni byli m.in:
✅ Poseł Anna Pieczarka ,
✅ Poseł Piotr Sak ,
✅ Wicewojewoda Ryszard Pagacz
✅ Wicemarszałek Józef Gawron
✅ Dyrektor Zarządu Wykonawczego Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa małopolskiego, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Łukasz Łach
✅ Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie bryg. Maciej Wolański
Dodajmy, iż w ramach programu Mały Strażak WFOŚiGW w Krakowie dofinansowanie na zadanie pod nazwą Młodzi gotowi do działań otrzymała również jednostka Ochotnicza Straż Pożarna w Koszycach Małych.
To dwie jednostki OSP z terenu Gminy Tarnów, które otrzymały dofinansowanie.