03.06.2023 – Gminne Obchody Dnia Strażaka

⛪️W minioną sobotę 3 czerwca 2023 roku w kościele parafialnym w Woli Rzędzińskiej nr II odbyła się msza święta w intencji strażaków z terenu Gminy Tarnów. Oprawę liturgii zapewnili strażacy oraz Orkiestra Dęta przy OSP w Woli Rzędzińskiej.
Po liturgii nastąpił przemarsz pododdziałów pod przewodnictwem dh Mariusz Grzywa.
👩‍🚒Podczas obchodów zapisała się nowa karta w naszej historii. Poświęcony został proporzec dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Wręczenia dokonał dh Łukasz Łach Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie, odebrała dh Katarzyna Biel Prezes Oddział Gminny ZOSP RP w Tarnowie jednocześnie Prezes naszej jednostki.
W skład pocztu proporca wchodzili dh Daria Damian dh Oliwia Stańczyk dh Mikołaj Madeja
🤞Kolejnym podniosłym momentem było uroczyste ślubowanie na sztandar swojej jednostki oraz symboliczne pasowanie, którego dokonał dh Łukasz Łach Prezes Oddział Powiatowy ZOSP RP w Tarnowie w asyście Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oraz Prezes jednostki dh Katarzyny Biel.
W skład pocztu sztandarowego do ślubowania MDP wchodzili dh Daniel Cebula dh Łukasz Halibożek dh Tomasz Ostręga.
👩‍🚒Całą drużynę MDP dowodził dh Dariusz Biel.
Ślubowanie złożyli:
✅Fabian Kwieciński
✅Natalia Musiał
✅Kacper Stypka
✅Oliwia Scibisz
✅Wiktoria Ścibisz
✅Mateusz Trojanowski
🏅Wręczono Odznakę Strażak Wzorowy,
Starosta Tarnowski w uznaniu zasług za realizację szczytnych idei, wśród społeczności Powiatu Tarnowskiego uhonorował „Groszem Ziemskim Tarnowskim”:
Dh Jolantę Kałużę
Dh Jana Michalika
Dh Henryka Solaka
🤝Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP w Tarnowie w wyrazie wdzięczność za zaangażowanie, wsparcie i wszelką pomoc na rzecz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Terenu Gminy Tarnów wręczył podziękowania dla:
📜Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka
📜Staroście Tarnowskiemu, odebrał Tomasz Stelmach
📜Wójta Gminy Tarnów Grzegorz Kozioła,
📜Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie st. bryg. Krzysztofa Gładysza
📜Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Tarnowie dh Łukasza Łacha,
Po zakończeniu nastąpiło odegranie hymnu Związku i uroczysta defilada pododdziałów.
🎉Organizatorzy zaprosili wszystkich na piknik strażacki podczas, którego były zabawy, konkursy, pokaz ratownictwa technicznego wykonanego przez OSP Wola Rzędzińska oraz słodkości od Koło Gospodyń Wiejskich w Białej koło Tarnowa.
Gratulujemy naszej MDP i liczymy na wasze zaangażowanie oraz dawanie przykładu innym by wstępowali w nasze szeregi.
Dziękujemy za zdjęcia Krzysiek Furtak
Własne oraz STARnowa.TV