Gminne Halowe zawody sportowo – pożarnicze MDP – 6.02.2022

Kolejne sportowe emocje drużyn OSP za nami tym razem startowały drużyny MDP.
W dniu 6 lutego 2022 roku na Hali sportowej w Koszycach Małych odbyły się Gminne Halowe zawody sportowo – pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych organizowane przez Zarząd Gminny ZOSPRP.
Zawody rozpoczęto od złożenia meldunku przez Komendanta Gminnego ZOSRP dh Daniela Gniewka. Meldunek przyjęła Prezes Gminna ZOSPRP dh Katarzyna Biel, która dokonała oficjalnego rozpoczęcia zawodów.
Młodzież w pierwszej kolejności zapoznała się z torem przeszkód jaki miała do pokonania, a następnie przystąpiono do losowania kolejności na liście startowej.
Zadaniem druhów było kolejno:
– przeniesienie gaśnicy w wyznaczone miejsce,
– rozłączenie podpiętych węży W52,
– przeniesienie złożonego węża W52 na wyznaczone pole,
– spięcie ponowne węży W52,
– bieg pod płotkiem,
– wyciągnięcie sprzętu pokazanego przez sędziego
– złącznie dwóch węży W52 i podpięcie do rozdzielacza, a drugą końcówkę do prądownicy i bieg na metę.
Każda osoba pokonała tor przeszkód dwukrotnie. Po blisko dwóch godzinach zmagań udało się wyłonić zwycięzców, którzy mieli najlepsze czasy i to oni będą reprezentowali Gminę na zawodach szczeblu powiatowego, które być może odbędą się jeszcze w lutym.
Z pośród startujących wyłoniono drużynę żeńską i męską w skład, której weszli druhowie i druhny z najlepszymi czasami.
Drużyna żeńska:
I MIEJSCE – CZUBA ANNA (OSP Zbylitowska Góra)
II miejsce – GNIEWEK GABRIELA (OSP Koszyce Małe)
III miejsce – KRZEMIEŃ KATARZYNA (OSP Zbylitowska Góra)
IV miejsce – STAŃCZYK OLIWIA (OSP Koszyce Małe)
Drużyna męska:
I miejsce – KUDROŃ MAREK (OSP Koszyce Małe)
II miejsce – KOŁTON DAWID (OSP Wola Rzędzińska)
III miejsce – DZIUBAK PIOTR (OSP Koszyce Małe)
IV miejsce – SARAD MICHAŁ (OSP Koszyce Małe)
Na koniec swoich sił na torze spróbował ks. Dariusz Motyka wikariusz parafii w Koszycach Małych oraz najmłodszy obecny strażak Szymon Kurek (OSP Koszyce Małe)
Wręczenia medali, dyplomów oraz upominków dokonała Prezes Gminna ZOSPRP dh Katarzyna Biel oraz Komendant Gminny ZOSPRP dh Daniel Gniewek. Nadmieńmy, iż każda osoba startująca w zawodach otrzymała dyplom, upominek oraz medal.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcą, życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym oraz dziękujemy rodzicom, którzy przybyli by wesprzeć swoje pociechy – mówiła Prezes. Mamy nadzieje, że taka forma zawodów przypadła Wam do gustu i się podobała – dodał Komendant. Dziękujemy że wzięliście tak licznie udział, liczymy że w kolejnych edycjach będzie Was jeszcze więcej dodali.
Sędziami zawodów byli dh Mariusz Grzywa (OSP Łękawka), dh Sebastian Lisowski (OSP Koszyce Małe), dh Michał Hetman (OSP Wola Rzędzińska).
Sekretarzami zawodów dh Jolanta Kałuża (OSP Koszyce Małe), dh Małgorzata Fudyma-Grzywa (OSP Łękawka)
W imieniu Zarządu ZOSP RP składamy serdeczne podziękowania dla Centrum Kultury i Bibliotek za udostępnienie sali, przygotowanie dyplomów oraz drobnych upominków dla wszystkich uczestników.
Dziękuję również wszystkim, którzy pomogli przy organizacji, a szczególne podziękowania składam dla Komendanta Gminnego ZOSP RP dh Daniela Gniewka za przygotowanie zawodów.
Jak to Komendant powiedział kolejne zawody będą o puchar PREZESA GMINNEGO ZOSPRP 🙂