ALARM OSP 19.02.2022

[ALARM OSP] Pracowita sobota
W sobotę (tj. 19.02.2022 r.) o godzinie 12:22 w związku z przechodzącym przez Polskę Orkan Eunice zostaliśmy zadysponowani z pogrzebu naszego druha do zerwanych dachówek na budynku mieszkalnym przy ul. Krakowskiej w Zgłobicach. Po około 30 minutach zakończyliśmy swoje działania i zastęp powrócił do bazy pełniąc dalszą gotowość bojową.
Ponownie o godzinie 14:08 zostajemy zadysponowani tym razem do naderwanego blaszanego poszycia dachowego w tgz. Sołtysówce przy ul. Zgłobickiej w Zgłobicach, działania trwały około 30 minut.
Około godziny 14:50 zostajemy wezwani przez Stanowisko Kierowania KM PSP w Tarnowie do powalonego drzewa na linie energetyczne przy ul. Spokojnej w Zgłobicach. Po około 20 minutach zastęp powrócił do bazy, pełniąc dalszą gotowość.
Tuż przed godziną 17:00 nasza jednostka udaje się do drzewa pochylonego na budynek przy ul. Rzemieślniczej.
Siły i środki:
379[K]27 SLRt Peugeot Boxer – OSP KSRG Zgłobice
379[K]26 GBA 4,5/25 Renault D16 – OSP KSRG Zgłobice
Pogotowie Energetyczne (powalone drzewo na liniach energetycznych)