03.05.2023 – Gminne Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

Mieszkańcy Gminy Tarnów uczcili Święto Narodowe oraz 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja uroczystością patriotyczną w Woli Rzędzińskiej.
⛪️Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem proboszcza miejscowej parafii księdza Stanisława Morańdy. 🇵🇱Następnie uczestnicy w przemarszu, wraz z licznie przybyłymi pocztami sztandarowymi jednostek OSP oraz gminnych szkół, udali się na Plac Bohaterów Armii Krajowej w centrum miejscowości.
Uroczystość patriotyczną rozpoczęły dźwięki naszego Hymnu Państwowego oraz utworu „Witaj Majowa Jutrzenko” w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej z Woli Rzędzińskiej pod batutą prof. Włodzimierza Siedlika, która zadbała o muzyczną oprawę uroczystości.