OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA KSRG W ZGŁOBICACHSerdecznie witamy w serwisie Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Zgłobicach  Dzwoń 998 lub 112
MENU

Strona główna
Historia
Zarząd
Druhowie
Statut

O NAS

Interwencje
Galeria
Media o Nas
KontaktCIEKAWOSTKI

* Modlitwa Strażaka
* Przykazania
* Dystynkcje
* Św. Florian
* Numery alarmowe
* OSP radzi i informuje    godzina    


"III turniej siatkówki plażowej organizowanej przez OSP KSRG Zgłobice pod patronetem Subiekt Serwis"


Już po raz III zgłobiccy strażacy zorganizowali turniej siatkówki plażowej.

Tym razem emocje trwały aż trzy dni począwszy od piątku 4 lipca 2014 roku do wielkiego niedzielnego finału 6 lipca 2014 roku.

Dzięki uprzejmości ks. proboszcza parafii pw. św. Brata Alberta Andrzeja Mikulskiego mógł on się odbyć już tradycyjnie na parkingu przykościelnym. Aby turniej mógł się odbyć strażacy ze Zgłobic włożyli moc pracy oraz czasu na przygotowanie odpowiedniego terenu aby stworzyć walczącym drużynom odpowiednie warunki.

Eliminacje do turnieju miały miejsce przez dwa dni. Już w piątek 4 lipca najmłodsi druhowie z OSP walczyli w rozgrywkach grup MDP. Wystartowało 6 drużyn MDP.
1. MDP OSP RUDKA
2. MDP OSP ZGŁOBICE - męska
3. MDP OSP JODŁÓWKA-WAŁKI
4. MDP OSP ZGŁOBICE- żeńska
5. MDP OSP KOSZYCE MAŁE
6. MDP OSP TARNÓW-RZĘDZIN

W tym roku były to zawody typowo strażackie oprócz jednej drużyny, która stanowili pracownicy firmy Subiekt Serwis - głównego sponsora pucharu.
W sobotę 5 lipca walczyli seniorzy, drużyny wystartowały w rozgrywkach eliminacyjnych. Turniej został podzielony na dwie grupy. W każdej z nich obyło się 15 meczy między drużynami. Emocje towarzyszyły każdej rozgrywce, a sędzia nierzadko miał ciężkie zadanie w rozstrzyganiu sporów na boisku, które wielokrotnie budziły wątpliwości wśród graczy i kibiców.

Tak prezentował się podział na grupy.

Jednak w dniu turnieju dwie drużyny z grupy II wycofały się i nie stawiły się na rozgrywki. W związku z tym skreślono z tabeli OSP Wola Rzędzińska oraz OSP Koszyce Wielkie.

Po zaciętej walce wszystkich drużyn udało się w końcu wyłonić cztery zwycięskie drużyny, które przeszły do finałowej rozgrywki. Finał turnieju odbył się w niedzielę 6 lipca od godziny 13.00

Wyniki rozgrywek w grupach przedstawiają się następująco:

GRUPA "I"
I miejsce - OSP NIEDOMICE 15 pkt
II miejsce - KM PSP TARNÓW 11 pkt
III miejsce - OSP RUDKA 6 pkt
IV miejsce - OSP ZALASOWA 6 pkt (w bezpośrednim starciu z OSP RUDKA przegrali)
V miejsce - OSP ZGŁOBICE 5 pkt
IV miejsce - OSP TUCHÓW 2 pkt

GRUPA "B" I miejsce - OSP ZAKRZÓW 9 pkt
II miejsce - OSP SZCZEPANOWICE 5pkt
III miejsce - SUBIEKT 3 pkt
IV miejsce - OSP KOSZYCE MAŁE 1 pkt
V miejsce - OSP WOLA RZEDZIŃSKA 0 pkt - SKREŚLONA
IV miejsce - OSP KOSZYCE WIELKIE 0 pkt - SKREŚLONA

W eliminacjach w bezkonkurencyjna okazała się drużyna OSP NIEDOMICE wygrywając każdy mecz 2: 0 i zdobywając komplet punktów.

Po emocjonujących eliminacjach przyszedł czas na pół finał.
Pierwszy mecz rozegrali druhowie z OSP NIEDOMICE kontra OSP SZCZEPANOWICE.
Również tutaj OSP NIEDOMICE pokazało swoja dobra formę wygrywając dwa sety znaczącą przewagą nad rywalami. Pierwszy set 21:11, drugi set 21:14).

Drugi mecz rozegrał się pomiędzy drużyną KM PSP TARNÓW a dwukrotnym mistrzem OSP ZAKRZÓW. W meczu z trzema setami II-krotni mistrzowie OSP Zakrzów ulegli drużynie KM PSP Tarnów - 1:2. Tak prezentowała się tabela punktowa KM PSP Tarnów - OSP Zakrzów (pierwszy set 21:8 drugi set 20:22 trzeci set 15:13)

Przed meczami finałowymi drużyn OSP rozegrano dwa mecze drużyn MDP o III i pierwsze miejsce.

W rozgrywce o III miejsce wystąpili MDP OSP RUDKA - MDP OSP ZGŁOBICE męska. Rozegrano dwa sety, w których drużyna MDP OSP ZGŁOBICE męska wywalczyła zwycięstwo i tym samym zapewniając sobie lokatę na III miejscu w turnieju. ( pierwszy set 12:15, drugi set 10:15)

W meczu finałowym zmierzyły się MDP OSP JODŁÓWKA-WAŁKI - MDP OSP KOSZYCE MAŁE. Wynik meczu przedstawiał się następująco - pierwszy set 15:8, drugi set 15:13.

Po chwili odpoczynku w to gorące popołudnie rozegrały się mecze dające sporo emocji do samego końca.

W meczu o trzecie miejsce walczyły drużyny OSP SZCZEPANOWICE – OSP ZAKRZÓW. Gdzie wynik spotkania był 2:0 (pierwszy set 21:17, drugi set 21:15)

Mecz finałowy to były spore emocje. O I miejsce walczyły drużyny OSP NIEDOMICE – KM PSP TARNÓW. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla OSP NIEDOMICE. (pierwszy set 24:22, drugi set 21:12). Radości ze zwycięstwa po meczu finałowym nie ukrywali druhowie OSP NIEDOMICE oraz kibice, którzy zapewnili im głośny doping.

Ostateczne wyniki III turnieju siatkówki plażowej zorganizowanej przez zgłobickich strażaków, przedstawiają się następująco:

Drużyny OSP:
I miejsce - OSP NIEDOMICE w składzie Michał Szymański, Tomasz Szymański, Piotr Major, Maciej Kotapka, Marcin Dembiński
II miejsce - KM PSP TARNÓW w składzie Paweł Węc, Dariusz Damian, Radosław Kłósek, Michał Wiśnicki, Tomasz Chwistek, Paweł Poliszak
III miejsce - OSP SZCZEPANOWICE w składzie Krystian Baran, Michał Zapart, Szymon Rybak, Mateusz Marta, Dariusz Kula
IV miejsce - OSP ZAKRZÓW w składzie Kamil Michałek, Przemysław Szczupak, Maciej Michałek, Paweł Szczupak, Darek Szczupak, Krzysztof Szczupak

Drużyny MDP:
I miejsce - OSP JODŁÓWKA-WAŁKI w składzie Dawid Bryg, Michał Nowak, Miłosz Nowak, Kamil Godek, Piotr Biskup
II miejsce - OSP KOSZYCE MAŁE w składzie Oskar Oleśkiewicz, Seweryn Oleśkiewicz, Jakub Wielgus, Daniel Cholewiak, Aleksander Jarosz
III miejsce - OSP ZGŁOBICE męska w składzie Dawid Białas, Daniel Cebula, Filip Karaś, Kacper Rybak, Sebastian Piekarski
IV miejsce - OSP RUDKA w składzie Edyta Golec, Gabriela Golec, Justyna Małek, Weronika Czuj, Aleksandra Padło

Nagrodzenia drużyn dokonał Prezes OSP Zgłobice dh Bartosz Łaśko oraz właściciel i główny sponsor nagród Sławomir Brożek firma Subiekt Serwis.

Dla nagrodzonych wśród drużyn OSP wręczono stosownie za IV miejsce - dyplom, puchar za udział oraz kuchenkę gazową turystyczną, III miejsce - dyplom, brązowe medale, puchar oraz tarczę elektryczną z rzutkami, II miejsce - dyplom, srebrne medale, puchar oraz bon na 200 zł do wykorzystania na Torze Kartingowy, Daytona w Tarnowie i za I miejsce - dyplom, złote medale, puchar oraz bon na 300 zł do wykorzystania na Torze Kartingowy, Daytona w Tarnowie.

Dla drużyn MDP wręczono za IV miejsce dyplom, upominek, za III miejsce dyplom, upominek, brązowe medale, za II miejsce dyplom, srebrne medale, upominek i za I miejsce dyplom, złote medale, upominek oraz dwa zestawy badmintona.

Liczna publiczność ochoczo dopingowała zawodników.

Serdeczne podziękowania składany firmie Subiekt Serwis Sławomir Brożek za objęcie patronatem turnieju i ufundowanie nagród oraz pucharów za "III turniej siatkówki plażowej OSP Zgłobice pod patronatem Subiekt Serwis".

Firmie Rol-Bud za piasek dzięki któremu powstało boisko do siatkówki plażowej oraz druhom i druhnom, którzy pomagali prze organizacji turnieju.

Materiał dh K.Biel

FOTO RELACJE

4 lipiec 2014 eliminacje MDP siatkówki

5 lipiec 2014 eliminacje OSP turniej siatkówki

6 lipiec 2014 III turniej siatkówki finały


Strona główna