OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA KSRG W ZGŁOBICACHSerdecznie witamy w serwisie Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Zgłobicach  Dzwoń 998 lub 112
MENU

Strona główna
Historia
Zarząd
Druhowie
Statut

O NAS

Interwencje
Galeria
Media o Nas
KontaktCIEKAWOSTKI

* Modlitwa Strażaka
* Przykazania
* Dystynkcje
* Św. Florian
* Numery alarmowe
* OSP radzi i informuje :: Aktualności

24.12.2014
„Wesołych Świąt Bożego Narodzenia."*administrator-KB 24.12.2014

22.11.2014
„Andrzejkowa dyskoteka MDP"Tym razem wpólne spotkanie drużyn MDP odbyło się w OSP Tarnów-Rzędzin. Była to okazja do wspólnej zabawy andrzejkowej drużyn MDP z jednostek OSP KSRG Zgłobice, OSP Tarnów-Rzędzin, OSP Ciężkowice oraz OSP Zakliczyn.

*administrator-KB 22.11.2014

24.10.2014
„Spotkanie strażaków ochotników z Władzami Gminy Tarnów"

W miniony piątek, 24 października w Domu Wielofunkcyjnym w Radlnej odbyło się zorganizowane przez gminne Centrum Animacji Kulturalnej spotkanie Strażaków – Ochotników z wszystkich jednostek OSP działających na terenie gminy Tarnów. Spotkanie było okazją do podziękowania strażakom za ich pełną poświęcenia służbę, co uczynili w imieniu mieszkańców przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera oraz Wójt Grzegorz Kozioł. – Jesteśmy wdzięczni za cały Wasz trud, za całe poświęcenie wkładane w bezinteresowną pomoc innym. Jesteście służbą, na której pomoc zawsze możemy liczyć, i nigdy nie odmówicie. W imieniu samorządu obiecuję, iż tą naszą wdzięczność będziemy nadal okazywać poprzez zabezpieczanie zaplecza dla działalności Ochotniczych Straży Pożarnych – mówił włodarz naszej gminy. A o tym, iż ta pomoc samorządu już jest duża przypomniał zgromadzonym Prezes Gminny OSP Henryk Solak – Dziękujemy za wsparcie jakie Gmina Tarnów i cały samorząd daje jednostką z naszego terenu. Słowa podziękowania skierowała również Dyrektor Centrum Animacji Kulturalnej Anna Pieczarka doceniając pomoc i prace jaką druhny i druhowie wkładają w każde powierzone im zadanie i to bezinteresownie.
Spotkanie to było doskonałą okazją do integracji druhen i druhów z wszystkich jednostek z terenu Gminy.
Przypomnijmy, iż na terenie gminy Tarnów działa 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, do których należy ponad sześćset Druhen i Druhów. Strażacy oprócz gaszenia pożarów pomagają przy powodziach, podtopieniach, usuwaniu skutków nawałnic, wypadkach drogowych, dbają też o bezpieczeństwo mieszkańców podczas uroczystości organizowanych na terenie gminy Tarnów oraz imprez masowych, gdzie ich skuteczność wielokrotnie doceniała już policja. Nie straszne są im również wyjątkowe zadania, jak chociażby pomoc w przesuwaniu siedlisk bobrów czy obrona mieszkańców przed szerszeniami czy osami.

Wszystkim Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Tarnów życzymy wytrwałości oraz satysfakcji z pełnionej służby. Wszystkiego dobrego!

*administrator-KB 24.10.2014

16.10.2014
„Bicie rekordu resuscytacji krążeniowo – oddechowej"Punktualnie o godzinie 12.00 druhowie naszej jednostki wspólnie z pracownikami oraz uczniami Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zgłobicach włączyli się w wspólne bicie rekordu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.
W akcji wzięło udział blisko 70 osób - uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej jak i również druhowie i druhny z OSP KSRG Zgłobice, którzy przez 30 minut pracowali na 7 fantomach. Jednostka nasza wraz ze Szkołą już po raz kolejny włączyła się do akcji bicia rekordu.
Dzięki takim akcjom uczymy najmłodszych zasad udzielania pomocy. To najlepsza forma nauki.*administrator-KB 16.10.2014

15.10.2014
„Film z niecodziennej akcji"

Każdy się dopomina więc przedstawiam video z niecodziennej akcji Osp Ksrg Zgłobice, OSP ZGŁOBICE dla druha Jakub Winkowski i Adrianna Więcek mamy nadzieję że było wesoło

*administrator-KB 15.10.2014

11.10.2014
„Brama weselna"

Nasza jednostka chciała godnie pożegnać druha Jakub Winkowski, który w dniu 11.10.2014. powiedział TAK swojej wybrance serca Adrianna Więcek. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych druhów. Delegacja uczestniczyła w uroczystości zaślubin oraz przygotowali dla młodych małą niespodziankę. W tym dniu jednostka nasza pozyskała nowy sprzęt bojowy oraz nową druhnę, która była gwiazdą. Przedstawiamy mała foto relację z przygotowań, a pełna video relacja już niebawem.
Stylizacja, makeup i pomysł - dh Katarzyna Biel
wykonanie - dh OSP Ksrg Zgłobice, OSP ZGŁOBICE, Lukasz Halibozek, Dariusz Damian, Paweł Strzesak, Rafał Karaś, Marcin Szostakiewicz, Rafał Halibożek, Maciej Warchoł, Patryk Biel, Przemek Biel, Mariusz Grzywa, Dawid Kowalski, Mariusz Haba, Andrzej Szostakiewicz, Bartosz Łaśko,Mamy dla Was drodzy młodzi Jakub Winkowski Adrianna Więcek małe przesłanie

"Pochwalony niechaj będzie, Przyszliśmy tu z orędziem
Opowiedzieć wam różności, Życzyć wszelkiej pomyślności
Żeby wam się dobrze działo, Z Bogiem wszystko planowało
Rozmnażało się aż miło, I spod kołdry się kurzyło
Byście mieli tyle dziatek, Ile macie razem latek
Małe, grube i pyskate, Niech pilnują swego tatę
By po piwku nie szedł spać, Tylko z dziećmi w piłkę grać
By nie zamknął ich na kłódkę, Sam nie poszedł zaś na wódkę
I wychowaj nam chłopaka, Na dzielnego tu STRAŻAKA Maćka, Pawła czy Edwarda, Abyś była zawsze twarda Jak ogień w gorącej miłości, Co dotrwa do późnej starości W namiętności co dzień trwajcie,
Gdy przygasa-rozpalajcie Bądźcie wierni swoim ciałom, Niczym wzniosłym ideałom Pamiętajcie o rocznicach, Nie świętujcie ich przy pizzach
Sprawa jest to niesłychana, Bo STRAŻAKA masz kochana A za tą dobrą nowinę, Dajcie… odrobinę, A nie skąpcie gospodarze Bo sam Florian was ukarze!!

Nie skąpili a i mamy nadzieję że przy bramie dobrze się bawili :))

*administrator-KB 24.12.2014

11.10.2014
„DZIEŃ ŚLUBU STRAŻAKA""

W dniu 11.10.2014 sakramentalne TAK powiedzą dziś sobie druh Jakub Winkowski oraz jego wybranka Adrianna Więcek. Uroczystość zaślubin będzie miała miejsce w Zgłobicach. Przyjmijcie drodzy nasze życzenia:
" Wszystko co tyko miłe na świecie, Wszystko co tylko pomyślność wróży, Niech się wam w jedno ogniwo splecie, I będzie szczęściem w życia podróży.!"

A będzie się działo :))) ale o tym później ....

*administrator-KB 11.10.2014

10.10.2014
„Z OSTATNIEJ CHWILI - Nowa obywatelka Zgłobic."

GRATULACJE DLA DRUHA KRZYSZTOFA I BASI ORAZ CAŁEJ WASZEJ RODZINY!

*administrator-KB 10.10.2014

4 październik 2014
"Dyskoteka MDP w Ciężkowicach"

W dniu 4 października na zaproszenie OSP Ciężkowice udaliśmy się wraz z MDP naszej jednostki na kolejną już dyskotekę. Jest to dobra forma zintegrowania druhów z MDP. Oprócz naszej jednostki i organizatorów uczestniczyła tez w tym wydarzeniu już tradycyjnie jednostka z OSP Tarnów-Rzędzin. — w Ciężkowice.Składamy serdeczne podziękowania KMPSP Tarnów za przesłane wynki.

*administrator-KB 04.10.2014

9 wrzesień 2014
"Oficjalna tabela wyników - XII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze MDP""

Składamy serdeczne podziękowania KMPSP Tarnów za przesłane wynki.

*administrator-KB 09.09.2014

6 wrzesień 2014
"III miejsce naszej żeńskiej MDP na XII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze MDP""

W dniu 6 września 2014 w sobotę na stadionie LKS Dunajec w Zakliczynie odbyły się powiatowe zawody sportowo- pożarnicze drużyn MDP.
Organizatorami zawodów był: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Komenda Miejska PSP w Tarnowie.


Czytaj więcej
*administrator-KB 06.09.2014

31 sierpień 2014
"OSP KSRG Zgłobice na "MANII POMAGANIA""

31 sierpnia w Koszycach Małych zagrał zespół PECTUS, który był gwiazdą koncertu charytatywnego "Mania Pomagania". Celem "Manii Pomagania" było wsparcie trójki chorych dzieci z terenu Gminy Tarnów: Justynki, Pawła i Sławka.
Wydarzenie już po raz drugi zorganizowała Gmina Tarnów wspólnie z radiem RDN Małopolska. Oprócz koncertu zespołu PECTUS na terenie koszyckiego boiska odbyły się kulinarne zmagania Seniorów, turniej rzutów karnych czy występ zespołu INCEPCJA.


Czytaj więcej
*administrator-KB 31.08.2014

24 sierpień 2014
"Jubileusz 140-lecia OSP Zakliczyn oraz konkurs drwali"

W dniu 24 sierpnia 2014 jednostka nasza uczestniczyła w jakże zacnych obchodach powstania jednostki OSP Zakliczyn. Planów organizatorów nie była w stanie pokrzyżować nawet deszczowa pogoda, która nie przeszkodziła w obchodach jubileuszu 140-lecia istnienia zakliczyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.


Czytaj więcej
*administrator-KB 24.08.2014

17 sierpień 2014
"Dożynki Gminy Tarnów"

W dniu 17 sierpnia 2014 roku odbyły się głowne obchody uroczystości Dożynkowych Gminy Tarnów w Zbylitowskiej Górze!
Rozpoczęcie odbbyło się o godzinie 15.00 polową Mszą św. dziękczynna odprawiona na stadionie. Przewodniczył jej Biskup Jan Piotrowski. Po nich staropolskie obrzędy dożynkowe wykonało Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Rzędzińskich, a gminne miejscowości zmierzyły się w konkursie wieńca dożynkowego. Starostami dożynek byli rolnicy Barbara Czermak z Nowodworza oraz Jan Kubala z Jodłówki – Wałek. W czasie dożynek była okazja skosztowania gminnych specjałów oraz tradycyjnych produktów lokalnych, spróbować lotu balonem, wziąść udział w loterii z wartościowymi nagrodami. Przez cały czas czynny był również kiermasz ze stoiskami produktów i usług. Po wyłonieniu najpiękniejszych wieńców dożynkowych, scenę przejeli we władanie trzej panowie z kabaretu PAKA. Ostatnie takie trio na polskiej scenie kabaretowej obiecuje, że każdy, kto pojawi się na ich występie zapłacze. Ze śmiechu oczywiście. A po nich było pierwsze granie w wykonaniu młodych, i bardzo uzdolnionych tarnowskich muzyków z zespołu SMALL CAFE. Kolejny punkt programu około godziny 21 ze sceny popłynęły utwory „Biała armia”, „Ta sama chwila” czy „Rzeka marzeń”. Beata Kozidrak i zespół Bajm w półtoragodzinnej uczcie muzycznej.

Jednostka nasza w tym roku, będzie uczestniczyła w zabezpieczeniu obszaru wydarzenia, rozprowadzając kierujących na parkingi wraz z pozostałymi jednostkami OSP z terenu Gminy.

VIDEO RELACJA tarnowska.tv Dożynki Gminy Tarnów z zespołem Bajm

www.tarnowianin.com Bajm na Dożynkach Gminy Tarnów - zdjęcia
GMINA TARNÓW - Dożynki Gminy Tarnów 2014 – Z tradycją i niesamowitym BAJMEM

*administrator-KB 17.08.2014

16 sierpień 2014
"Nadanie nazwy centrum wsi i oddanie do użytku domu wielofunkcyjnego"

W Zbylitowskie Górze w dniu 16 sierpnia 2014 odbyła się uroczystość nadania nazwy centrum wsi oraz oddania do użytku domu wielofunkcyjnego.
W zwiazku z tym, iż centrum wsi będzie nosiło nazwę patrona strażaków - Plac św. Floriana", nie mogło na uroczystosci zabraknąć jednostek OSP z terenu Gminy Tarnów.
Wraz z pocztami sztandarowymi druhowie udali się z pod kościoła w przemarszu, do centrum wsi, ktróre znajduje się w otoczeniu domu wielofuncyjnego.
Na miejscu odegrano hymn św. Floriana.

VIDEO RELACJA tarnowska.tv Nowe centrum wsi i dom wielofunkcyjny w Zbylitowskiej Górze *administrator-KB 16.08.2014

31 lipiec 2014
"1 sierpnia zawyją syreny. Uczcijmy Powstanie Warszawskie "

Tradycyjnie już 1 sierpnia o godzinie 17:00 w całej Polsce zawyją syreny alarmowe. Tego dnia zostaną również wywieszone flagi narodowe na wszystkich urzędach i budynkach administracji publicznej. Nasza Gmina włączyło się do akcji Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego, mającej na celu przypomnienie o 70. rocznicy wybuchu tego powstańczego zrywu.
Dlatego też kiedy punktualnie o godzinie 17:00 usłyszymy przeciągły ryk syren, zatrzymajmy się na minutę i uczcijmy chwilą ciszy tych, którzy walczyli i zginęli za wolną Polskę.

Druhów i druhny prosimy, o zapewnienie spokoju i nie przybywanie w systemie alarmowym o godzinie 17.00 do straży w czasie syreny.

Więcej o wydarzeniach można przeczytać:GODZINA "W"
POLECAMY!
*administrator-KB 31.07.2014

20 lipiec 2014
"Uroczystości w Białej - siedemdziesiąta rocznica tragicznych wydarzeń"

Już siedemdziesiątą rocznicę tragicznych wydarzeń z 1944 roku obchodzono w minioną niedzielę w Białej. W uroczystościach licznie wzięli udział mieszkańcy, członkowie związków kombatanckich, poczty sztandarowe gminnych jednostek OSP oraz przybyli goście.


Czytaj więcej
*administrator-KB 20.07.2014

06 lipiec 2014
"III turniej siatkówki plażowej organizowanej przez OSP KSRG Zgłobice pod patronetem Subiekt Serwis"

Już po raz III zgłobiccy strażacy zorganizowali turniej siatkówki plażowej.

Tym razem emocje trwały aż trzy dni począwszy od piątku 4 lipca 2014 roku do wielkiego niedzielnego finału 6 lipca 2014 roku.

VIDEO RELACJA

III Turniej Piłki Plażowej from Macheta.pl Film & Foto on Vimeo.


Czytaj więcej
*administrator-KB 06.07.2014

01 lipiec 2014
"Wielki Odpust Tuchowski rozpoczęty"

We wtorek 1 lipca rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski. W tym roku przeżywany jest pod hasłem „Witaj Matko Syna Bożego”. Uroczystej Eucharystii inauguracyjnej, w której udział wzięli pielgrzymujący do Tuchowa strażacy i członkowie orkiestr dętych, przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Wiesław Lechowicz, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.


Czytaj więcej
*administrator-KB 01.07.2014

Strona 3 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>


Kalendarz wydarzeń


„POLECAMY STRONY"
ZNAJDZIESZ NAS NA
Profil


Strona
LICZNIK ODWIEDZIN


Księga gości
Dodaj wpis