OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA KSRG W ZGŁOBICACHSerdecznie witamy w serwisie Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Zgłobicach  Dzwoń 998 lub 112
MENU

Strona główna
Historia
Zarząd
Druhowie
Statut

O NAS

Interwencje
Galeria
Media o Nas
KontaktCIEKAWOSTKI

* Modlitwa Strażaka
* Przykazania
* Dystynkcje
* Św. Florian
* Numery alarmowe
* OSP radzi i informuje :: Aktualności

30 czerwiec 2014
„III TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ organizowany przez OSP KSRG ZGŁOBICE"

Zapraszamy na III turnieju piłki siatkowej organizowanym przez Osp Ksrg Zgłobice.

Głównym sponsorem nagród jest firma SUBIEKT SERWIS Sławomir Brożek, firma ta jest głównym patronatem turnieju i to o jej puchar będą rozgrywki.
r Przypominamy zaczynam 5 lipca 2014 na parkingu przy kościele w Zgłobicach.

Grupę I zapraszamy na godzinę 8.00, Grupę II zapraszamy na godzinę 12.00.

ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA I WSPÓLNEJ ZABAWY!!
*administrator-KB 30.06.2014

28 czerwiec 2014
„Dyskoteka MDP"

W dniu 28 czerwca 2014 odbyła się w remizie OSP KSRG Zgłobice kolejan już dyskoteka Młodzieżowycg Drużyn Pożarniczych. Gościliśmy młodych druhów i druhny z OSP Ciężkowice, OSP Tarnów - Rzędzin oraz OSP Jodłówka-Wałki. Dołączyli również później druhowie z OSP Koszyce Małe.
Młodzież z naszej jednostki wspólnie z przyjaciółmi z zaprzyjaźnionych jednostek bawili się przy muzyce, którą polecał dh Łukasz. Podczas spotkania młodeż wzieła udział w konkursach zorganizowanych przez MDP OSP KSRG Zgłobice, które zapewniły nieco emocji a co najważniejsze dobrej zabawy.
NA pożegnanie wszyscy zgromadzeni zatańczyli wspólniej Belgijkę, taniec, który integruje. Na koniec OSP Ciężkowice zaprosiło na kolejne spotkani, które tym razem odbędzie się u nich.
Więc do zabaczenia :)

*administrator-KB 28.06.2014

21 czerwiec 2014
„Uroczystość 145 lat istnienia OSP Wojnicz"

W sobotę 21 czerwca odbyła się uroczystość obchodów 145-lecia istnienia OSP Wojnicz. Wojnicka jednostka jest najstarszą OSP nie tylko w powiecie tarnowskim, a także w Małopolsce. Podczas uroczystości poświęcono nowy sztandar jednostki, którego dokonał ks. Proboszcz dr Jan Gębarowski, a przekazania - w imieniu lokalnej społeczności - Burmistrz Wojnicza - Jacek Kurek. Podczas uroczystości poświęcono również nowy samochód ratowniczo - rozpoznawczy dla grupy ratownictwa wysokościowego.
Po wręczeniu odznaczeń odbyło się ślubowanie 19 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którzy zostali odznaczeni również brązową odznaką MDP. Opiekunowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej - Katarzyna Wróbel i Ewelina Kurleto za działalność na rzecz młodzieży a także realizację projektu Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa otrzymały okolicznościowe podziękowania. Strażacką uroczystość uświetnili: ks. dr Jan Geębarowski - proboszcz parafii pw. Św. Wawrzyńca w Wojniczu; ks, Kamil Wróbel , Burmistrz Wojnicza - Jacek Kurek, Wiceburmistrz Wojnicza - Wojciech Janus, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wojniczu - Sebastian Wróbel; Radny Rady Miejskiej - Mirosław Bojdo, nadbryg. Andrzej Mróz - Małopolski Komendant Wojewódzki,st. bryg. Tadeusz Sitko - Komendant Miejski PSP w Tarnowie, dh Mieczysław Kawa - Skarbnik ZP ZOSP RP w Tarnowie, Prezes ZGm. ZOSP w Wojniczu - Wiesław Solak, Komendant Gminny ZGm. ZOSP RP - dh Krzysztof Krużel.

W uroczystości uczestniczyła również na zaproszenie gospodarzy nasza jednostka przedstawiciele wraz z pocztem sztandarowym.

materiał i zdjęcia ze strony http://www.ospwojnicz.pl/

*administrator-KB 22.06.2014

21 czerwiec 2014
„Gminne zawody sportowo pożarnicze MDP"

W dniu dzisiejszym (21.06.2104) na terenie boiska sportowego w Koszycach Wielkich odbyły się towarzyskie zawody gminnych jednostek MDP .
Łącznie udział wzięło 12 drużyn. Swoje umiejętności pokazały i sprawdziły po raz pierwszy jako drużyna seniorek OSP Zgłobice.
Po zbiórce oraz przywitaniu pododdziałów przystąpiono do rozlosowania kolejności startowej poszczególnych drużyn. Rywalizację rozpoczęto od sztafety MDP żeńskiej następnie MDP męskie oraz drużyna seniorek OSP Zgłobice. Drużyny MDP wystartowały w pierwszej kolejności w tradycyjnej sztafecie, a później w części bojowej.

Czytaj więcej
*administrator-KB 21.06.2014

10 czerwiec 2014
„Zapisy do III turnieju siatkówki plażowej"

Rozpoczynamy I etap zapisów.
Już po raz III jednostka nasza organizuje turniej siatkówki plażowej. W tym roku zapisy podzielono na dwa etapy.
I - od 10.06-20.06.2014 - zapisy drużyn służb mundurowych
II - od 20.06-30.06.2014 - jeśli będą jeszcze miejsca, pozostali chętni.
W sprawie zgłoszenia drużyny jak w roku poprzednim prosimy o kontakt (poprzez FB, telefon, bądź osobisty) z dh Katarzyna Biel.
Jest to jedyna forma zapisu do turnieju!!!!
Na stronie wydarzenia na facebook będziemy informować o postępach.
ZACZYNAMY i liczymy na liczny udział służb mundurowych.
Przypominamy mamy tylko przewidziany udział 12 drużyn!
Więcej informacji i aktualności na sronie III turniej siatkówki plażowej 5-6.07.2014 *administrator-KB 10.06.2014

2 czerwiec 2014
„Strażacy na pokazach z okazi Dnia dziecka"

Po świętowaniu Gminnych Obchodów Dnia Strażaka jednostka nasza świętowała wspólnie z dziećmi ich święto jaki był Dzień Dziecka.

Na zaproszenie najmłodszych ze Szkoły Podstawowej w Błoniu oraz w Niepublicznym Przedszkolu "Słoneczko" w Radlnej zaznajomili najmłodszych z pracą strażaka.
Takiemu zaproszeniu jednostka nasza nie mogła odmówić.

Podczas pokazu dzieciaki mogli zobaczyć i zaznajomić się ze sprzętem jaki jednostka posiada na swoim wyposażeniu.
Druhowie zachęcali dzieci do wspólnych zabaw poprzez różne konkursy, w których przedszkolaki brali chętnie udział.
Blisko dwugodzinne spotkanie w każdym z przedszkoli upłynęło na miłej atmosferze.
Największą nagrodą dla naszej jednostki za poświęcony czas był uśmiech i miłe słowa najmłodszych oraz zaangażowanie z jaki brali oni aktywny udział w pokazie.
*administrator-KB 10.06.2014

31 maj 2014
„Gminne Obchody Dnia Strażaka"

W dniu 31 maja 2014 odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka. Jednostki OSP z terenu Gminy Tarnów zgromadziły się na parkingu przy kościele parafialnym w Koszycach Małych skąd w przemarszu udali się na mszę świętą, która w ich intencji odprawiona została o godzinie 14.00.
Podczas oficjalnych obchodów na druhów czekała niespodzianka przygotowana przez dzieci ze szkoły. Najmłodsi w ten sposób chcieli wyrazić swoją wdzięczność za poświęcenie jakie strażacy niosą na codzień.


Czytaj więcej
*administrator-KB 01.06.2014

4 maj 2014
„Obchody Dnia Strażaka"

W dniu 3 maja 2014 roku jednostka nasza świętowała swoje święto -Dzień Strażak.
Druhny i druhowie zgromadzili się przy remizie o 15.30 skąd w przemarszu udali się do kościła parafialnego pw św. Brata Alberta, gdzie o godzine 16.00 rozpoczeła się msza święta w intencji naszej jednostki oraz naszych rodzin. Mszę św. koncelebrował ks. probosz Andrzej Mikulski.
Poźniej wraz z bliskim obchody Dnia Strażaka świętowaliśmy przy wspólnym grillu na terenie remizy.

Dzień Strażaka - 3 maj 2014
*administrator-KB 02.05.2014

03 maj 2014
„Życzenia na Dzień Strażaka"*administrator-KB 03.05.2014

2 maj 2014
„Dzień Strażaka"

Wszystkich strażaków Naszej jednostki serdecznie zapraszamy na obchody Święta św. Floriana , patrona strażaków które będą miały miejsce dnia 3 maja 2014 (sobota) gdzie o godzinie 16.00 rozpoczniemy mszę św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Brata Alberta w Zgłobicach.
Druhny i druhowie zgromadzą się przy remizie o godzinie 15.20 skąd w uroczystym przemarszu udamy się na mszę świętą.
Po mszy dalsze świętowanie będzie miało miejsce na placu przy remizie.
Zapraszamy

*administrator-KB 02.05.2014

22 kwiecień 2014
„OSP KSRG ZGŁOBICE w portalu strazacki.pl"


W dniu wczorajszym na stronie portalu strazacki.pl ukazał się materiał o naszej jednostce. Dzięki pracy i promocji dh Katarzyny Biel jest to kolejny portal, na którym nasza jednostka znalazła swoje miejsce.
Do tej pory udało się już przedstawić naszą jednostkę na facebook-u, strefadruha.pl

Zachęcamy do odwiedzania naszych profil:
strazacki.pl OSP Zgłobice
strefadruha.pl Strefa druha - OSP Zgłobice
facebook.com fanpage OSP Zgłobice
strona na facebook.com strona facebook

*administrator-KB 22.04.2014

18 kwiecień 2014
„Życzenia Wielkanocne"*administrator-KB 18.04.2014

22 marzec 2014
„Ćwiczenia z ratownictwa technicznego oraz pierwszej pomocy"W dniu 22 marca 2014 roku druhowie z naszej jednostki odbyli ćwiczenia na auto złomie DeSal w Łukanowicach.
Ćwiczenia poprowadził dh naszej jednostki oraz mł. kpt. Paweł Węc z PSP Tarnów. Dzięki uprzejmości właścicieli i pracowników DeSal-u druhowie nasi mieli możliwość poćwiczenia na dwóch samochodach. Pierwsza część polegała na dokładny poćwiczeniu zasad przygotowania i działań różnych założeń podczas wypadku drogowego. Wyciąganie poszkodowanego z zakleszczonego samochodu oraz udzielaniu niezbędnej pomocy. Druga część polegała już na konkretnych założeniach. W wyniku wypadku zakleszczeniu w samochodzie ulega kierowca. Stan poszkodowanego jest poważny. Ratownicy muszą jak najszybciej dostać się do środka i udzielić niezbędnej pomocy. Podczas prowadzonych działań poszkodowany przestaje oddychać co wymaga natychmiastowego działania.

Ćwiczenia były bardzo owocne. Pomogły udoskonalić nam zakres działań i prac wykonywanych podczas wypadku. Korzystając z doświadczenia dh Pawła mogliśmy dokonać przeanalizowanie różnych sytuacji, które mogą nas spotkać na miejscu zdarzenia.

Składamy serdeczne podziękowania dla panów z auto złomu DeSal za możliwość odbycia ćwiczeń i udostępnienia samochodów. Zgodnie z obietnicą jeszcze skorzystamy z panów uprzejmości.

Dziękujemy druhom biorącym udział w ćwiczeniach i druhnie Katarzynie Biel za przygotowanie i zorganizowanie ćwiczeń.
Kolejne ćwiczenia już wkrótce.
ćwiczenia na DeSal 22.03.2014
*administrator-KB 22.03.2014

12 marzec 2014
„Turniej wiedzy pożarniczej"W środę, 12 marca miał miejsce gminny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej został przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Koszycach Małych w trzech grupach wiekowych. Pierwszą grupę stanowili uczniowie szkół podstawowych, drugą – młodzież gimnazjalna, zaś trzecią – młodzież szkół ponadgimnazjalnych.
W wyniku testów pisemnych oraz dogrywki ustnej komisja wyłoniła zwycięzców. Wśród uczniów szkół podstawowych zwyciężyła Weronika Małek (OSP Koszyce Małe) przed Michałem Hetmanem (OSP Wola Rzędzińska) oraz Oliwią Błoniarczyk (OSP Koszyce Małe).
W gronie gimnazjalistów najlepszy okazał się: Jakub Korus, na drugim miejscu znalazł się Szymon Kuta (obaj OSP Wola Rzędzińska), natomiast trzecie miejsce zajął Damian Hałun (OSP Łękawka).
Na czele młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych uplasował się Sebastian Lisowski (OSP Koszyce Małe), przed Agnieszką Szostakiewicz (OSP Zgłobice) i Witoldem Kulą (OSP Koszyce Małe).

Zwycięzcy otrzymali nagrody od gminnego samorządu, a zdobywcy pierwszych i drugich miejsc we wszystkich grupach wiekowych awansowali do następnego, powiatowego etapu turnieju.

materiał ze strony http://217.117.128.155/index.php?option=com_content&view=article&id=681%3Aturniej-wiedzy-poarniczej

turniej wiedzy pożarniczej 12.03.2014
*administrator-KB 12.03.2014

08 marzec 2014
„WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE - czas rozliczenia ZA ROK 2013"W dniu 8 marca w remizie OSP odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków OSP KSRG Zgłobice.
O godzinie 15.00 druhny, druhowie, MDP oraz zaproszenie goście zebrali się w budynku remizy OSP aby dokonać podumowania działan za rok 2013.
W tym wyjątkowym dniu druhowie nie zapomnieni o płci pięknej. Wszystkim druhnom tym starszym i młodszym oraz gością wręczono wraz z życzeniami kwiaty.
Podczas zebrania dokonano również wręczenia odznaczeń dla MDP jak i odznak za wysługe lat dla druhów.

Czytaj więcej
*administrator-KB 08.03.2014

08 marzec 2014
„DZIEŃ KOBIET"*administrator-KB 08.03.2014

03 marzec 2014
„WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE ZA ROK 2013"*administrator-KB 03.03.2014

28 luty 2014
„Podziękowanie za pomoc!"*administrator-KB 28.02.2014

24 luty 2014
„NA RATUNEK UKRAINIE - podsumowanie!"

W dniu 27 luty 2014 w godzinach popołudniowych nasi koordynatorzy akcji udali się do siedziby Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Hufiec Tarnów im. Gen. Józefa Bema na ul. Konarskiego w Tarnowie z zebranymi materiałami opatrunkowymi. Na miejscu przekazali przedstawicielom Harcerstwa zebrane materiały, które trafią na Ukrainę.
Podczas akcji udało się zebrać:
- 195 szt bandaży
- 146 szt opatrunków jałowych
- 6 opakowań rękawiczek la tex
- 7 opakowań waty opatrunkowej
- 3 rolki worków na śmieci
- 8 opakowań chusteczek higienicznych
- 10 butelek wody utlenionej
- 10 opakowań Vicoplast
- 32 szt szczy kawek
- 18 szt plastrów samoprzylepnych
- 2 szt leków
- 35 szt igieł

ZA WŁĄCZENIE SIĘ I ODPOWIEDŹ NA NASZ APEL O POMOC SERDECZNIE KAŻDEMU DZIĘKUJEMY.
Składamy również podziękowania druhom, którzy zaangażowali się w organizację akcji i tak skutecznie ją przeprowadzili.

FOTORELACJA
25.02-27.02.2014 pomoc dla Ukrainy
*administrator-KB 24.02.2014

22 luty 2014
„NA RATUNEK UKRAINIE"

Druhny i Druhowie OSP KSRG Zgłobice zwracają się z apelem o wspólne przyłączenie się do akcji.
NA RATUNEK UKRAINIE!

W odpowiedzi na apel organizatorów akcji – POLSKIEJ RADY RESUSCYTACJI zgłobiccy strażacy w myśl sztandarowego hasła „Bogu na Chwałę, Ludziom na ratunek” postanowili wesprzeć swymi działaniami akcję zbiórki materiałów opatrunkowych dla poszkodowanych na Ukrainie.
W związku z tym Ochotnicza Straż Pożarna w Zgłobicach zwraca się z apelem do wszystkim osób mogących przyłączyć się do organizowanej przez strażaków zbiórki opatrunków.
Strażacy z OSP Zgłobice w dniach od poniedziałku do wtorku tj. 24 do 25 lutego 2014 w godzinach od 17.00 do 19.00 w budynku remizy przyjmować będą potrzebne materiały opatrunkowe.

Przekazywać można:
1.Bandaże
2.Gaza Opatrunkowa
3.Kompres Gazowy (różne rozmiary)
4.Plaster z opatrunkiem (różne rozmiary)
5. Przylepce (różne rozmiary)
6.Rękawiczki lateksowe
7.Lignina (dowolny rozmiar)
8.Zapinki do bandaży
9.Koc ratunkowy (taki jak np. w apteczkach samochodowych)
10. Worki na śmieci, duże i mocne.
*administrator-KB 22.02.2014

6 styczeń 2014
„II zgłobicki Pochód Trzech Króli"

W dniu dzisiejszym zgromadziliśmy się o godzinie 10.20 przy remizie OSP w Zgłobicach, skąd po krótkim wprowadzeniu odbył się uroczysty już II pochód Trzech Króli. Udaliśmy się w kierunku kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Brata Alberta w Zgłobicach, gdzie o godz. 11.00 odprawiono uroczystą sumę połączoną z oddaniem hołdu Nowonarodzonej Dziecinie.
Organizatorami pochodu byli Parafia p/w. Św. Brata Alberta, Publiczna Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego, Szkółka Jeździecka „Jutrzenka”, Placówka Wsparcia Dziennego i Ochotnicza Straż Pożarna w Zgłobicach.
Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców udział w pochodzie wzieli również, strażacy, pracownicy szkoły, Przedstawiciele Bractwo Kurkowego, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Zgłobicach, Wójt Gminy Tarnów - mgr Grzegorz Kozioł, księża parafii - ks. proboszcz Andrzej Mikulski oraz ksiądz katecheta Tomasz Gomulec, jak również licznie zgromadzone dzieci.
Za tak liczny udział organizatorzy składają serdeczne podziękowania. Więcej zdjęć w galerii.
Od II pochód Trzech Króli-06.01.2014


Z ramienia straży obecni byli - Bartosz Łaśko, Andrzej Drużkowski, Mariusz Haba, Marian Molek, Andrzej Szostakiewiczbr, Dariusz Biel, Katarzyna Biel, Paweł Strzesak, Mariusz GRzywa, Dawid Kowalski, Marcin Szostakiewicz, Katarzyna Molek

*administrator-KB 06.01.2014

23 grudzień 2013
„Życzenia świąteczne"

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Wszystkim sympatykom, przyjaciołom, zaprzyjaźnionym jednostka oraz mieszkańcom Gminy Tarnów i okolic
życzy OSP KSRG Zgłobice
*administrator-KB 23.12.2013


Strona 4 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>


Kalendarz wydarzeń


„POLECAMY STRONY"
ZNAJDZIESZ NAS NA
Profil


Strona
LICZNIK ODWIEDZIN


Księga gości
Dodaj wpis