OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA KSRG W ZGŁOBICACHSerdecznie witamy w serwisie Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Zgłobicach  Dzwoń 998 lub 112MENU

Strona główna
Historia
Zarząd
Druhowie
Statut

O NAS

Interwencje
Galeria
Media o Nas
KontaktCIEKAWOSTKI

* Modlitwa Strażaka
* Przykazania
* Dystynkcje
* Św. Florian
* Numery alarmowe
* OSP radzi i informuje

SZYBKIE ZARABIANIE
ZARABIAJ

 :: Aktualności

23 grudzień 2013
„Życzenia świąteczne"

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Wszystkim sympatykom, przyjaciołom, zaprzyjaźnionym jednostka oraz mieszkańcom Gminy Tarnów i okolic
życzy OSP KSRG Zgłobice
*administrator-KB 23.12.2013

23 grudzień 2013
„Spotkanie opłatkowe strażaków ziemi tarnowskiej 2013 r."

W dniu 22 grudnia 2013 r. w sali Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – Delegatura w Tarnowie odbyło się „Regionalne Spotkanie Opłatkowe Strażaków 2013”. Organizatorami spotkania opłatkowego byli; Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Prezes Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa Małopolskiego, oraz Kapelan Diecezjalny Strażaków. Spotkanie było okazją złożenia wzajemnych życzeń świąteczno-noworocznych oraz tradycyjnego przełamania się opłatkiem. Wieczór wigilijny zorganizowano z myślą o strażakach Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w uroczystości uczestniczyło około 1000 strażaków z powiatów tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego, limanowskiego i nowo sądeckiego. Swoją obecnością brać strażacką zaszczycili JE. Ks. Biskup Andrzej Jeż – Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Parlamentarzyści Ziemi Tarnowskiej, Posłowie: Urszula Augustyn, Robert Wardzała, Andrzej Sztorc, Józef Rojek, Dh Edward Siarka – zarazem Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, , Andrzej Harężlak – Wicewojewoda Małopolski, Roman Ciepiela – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Stanisław Sorys – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, nadbryg. Andrzej Mróz - Małopolski Komendant Wojewódzki PSP w Krakowie, księża na czele z ks. bryg. Janem Krynickim - Kapelanem Krajowym Strażaków. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli starostowie, prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, Komendanci Miejscy/Powiatowi PSP, Prezesi Zarządów Oddziałów Powiatowych ZOSP RP, komendanci innych służb mundurowych. Uroczystość otworzyli Komendant Miejski PSP w Tarnowie st. bryg. Tadeusz Sitko oraz Prezes ZOP ZOSP RP Dh. Kazimierz Sady, nawiązujący do symboliki spotkania opłatkowego jak również złożyli podziękowania i życzenia świąteczno-noworoczne wszystkim strażakom. Łamanie opłatkiem i śpiewaniu kolęd towarzyszył Dziewczęcy Chór Katedralny „PUELLAE ORANTES” i kapela „Łapanowiacy”.
Na spotkaniu byli obecni również druhowie naszej jednostki - dh. B.Łaśko, dh D.Kowalski, dh P.Strzesak, dh. M.Haba, dh M.Grzywa, dh R.Karaś oraz MDP - J.Król, K.Strzesak, K.Bąk, N.Tadel

Materiał video można zobaczyć na tarnowska.tv polecamy opłatek strażacki 2013 *administrator-KB 23.12.2013

22 grudzień 2013
„Życzenia świąteczne dla seniorów"

W dniu dzisiejszym dh Bartosz Łasko, dh Katarzyna Biel oraz dh Dariusz Biel udali się z życzeniami świątecznym do seniorów naszej jednostki. Jak co roku Zarząd oraz druhowie nie zapominają o swoich zasłużonych kolegach. Spotkania przebiegły w miłej atmosferze połączonej ze wspomnieniami dotyczącymi działaniem druhów w jednostce. Na ręce druhów złożono życzenia oraz świąteczny stroik, który widać było wywołał wzruszenie i podziękowanie za pamięć.
*administrator-KB 22.12.2013

6 grudzień 2013
„PRACOWITY MIKOŁAJ NASZEJ JEDNOSTKI"

Jednostka nasza zaczęła dzień św. Mikołaja od wczesnych godzin porannych. Pierwszą akcją było usuwanie dachu z budynku Powiatowego Zarządu Dróg w Zgłobicach. Następnie w godzinach popołudniowych zadysponowani zostaliśmy do powalonej brzozy na cmentarzu parafialnym w Zbylitowskiej Górze.
materiał video Wichura zerwała dach w Zgłobicach
Ksawery sieje spustoszenie, zerwany dach pod Tarnowem

Czytaj więcej
*administrator-KB 06.12.2013

15 listopad 2013
„ĆWICZENIA POWIATU TARNOWSKIEGO"

W dniu dzisiejszym dochodzi do zwarcia instalacji elektrycznej w placówce Promyk w wyniku powstaje pożar........w trakcie prowadzonych działaj ratowniczo gaśniczych na drodze dojazdowej dochodzi do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych w których są osoby poszkodowane ........w ćwiczeniach wzięło udział 17 zastępów straży pożarnej z terenu Gminy Pleśna oraz jednostki z poza terenu gminy. Również nasza jednostka miała możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach.


Czytaj więcej
*administrator-KB 15.11.2013

11 listopad 2013
„GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI"

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Koszycach Wielkich mieszkańcy gminy Tarnów uczcili jak zwykle radośnie. 11 listopada w Koszycach Wielkich nie zabrakło więc występów artystycznych, poczęstunku prawdziwą wojskową grochówką oraz gulaszem węgierskim a także koncertu Zbigniewa Wodeckiego. Jednak co najważniejsze, organizatorom wydarzenia udało się połączyć tą zabawę z promowaniem wartości patriotycznych.

Czytaj więcej
*administrator-KB 11.11.2013

11 listopad 2013
„ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI"

"Dzisiaj wielka jest rocznica - jedenasty listopada!. Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności POLSKA składa." Dziś, z okazji Narodowego Święta Niepodległości nasz poczet sztandarowy wraz z delegacją uczestniczył w uroczystej mszy świętej w intencji ojczyzny. Pomaga również w kierowaniu ruchem drogowym oraz zabezpieczeniem medycznym w miejscowości Koszyce Wielkie gdzie odbywają się dzisiejsze Gminne Odchody.
*administrator-KB 11.11.2013

9 listopad 2013
„Dyskoteka jednostek MDP w Ciężkowicach"

W dniu 9.11.2013 MDP z naszej jednostki udała się na zaproszenie druhów z jednostki OSP Ciężkowice na dyskotekę. Było to kolejne spotkanie MDP. Ten typ spotkań integracyjnych przyjął się z aprobatą młodzieży. Wraz z naszą jednostką oraz gospodarzami bawiła się również młodzież z jednostki OSP Tarnów-Rzędzin. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i zabawnej atmosferze. Już szykuje się kolejne spotkanie tym razem rolę gospodarza postanowiła pełnić jednostka z OSP Tarnów - Rzędzin. Składamy serdeczne podziękowania na ręce druhów z OSP Ciężkowice za zaproszenie oraz przygotowanie tak udanej dyskoteki. DO NASTĘPNEGO SPOTKANIA!
Relacja Foto
09.11.2013 Dyskoteka MDP w Ciężkowicach
*administrator-KB 10.11.2013

31 październik 2013
„WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2013"

JUŻ jutro odwiedzimy groby swoich bliskich więc nie zapomnijmy także o druhach strażakach, którzy odeszli z naszych szeregów. Dla Wszystkich Druhów, którzy z naszych szeregów odeszli na wieczną wartę u niebios bram


*administrator-KB 31.10.2013

22 październik 2013
„ĆWICZENIA ALARMOWE NA TERENIE POWIATU TARNOWSKIEGO"

23 października Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przeprowadzi ćwiczenie taktyczno-specjalne pk. RENEGADE-KAPER 13/II. Celem ćwiczenia będzie sprawdzenie systemu wykrywania i ostrzegania na wypadek zagrożenia działaniami terrorystycznymi. W związku z powyższym w tym dniu na terenie Powiatu Tarnowskiego zostaną włączone syreny alarmowe. Syreny usłyszymy dwa razy – pomiędzy 10.00 a 10.15 zaplanowano próbne ogłoszenie alarmu, czyli modulowany dźwięk syren przez trzy minuty, natomiast sygnał do odwołania alarmu - ciągły dźwięk przez trzy minuty - o godz. 11.00.
DRUHÓW PROSIMY O NIE REAGOWANIE NA DŹWIĘK SYRENY!!!
W TYM DNIU BARDZIEJ LICZYMY NA ZGŁOSZENIA ALARMOWE DROGA SMS-OWĄ!!
Materiał na ĆWICZENIA ALARMOWE NA TERENIE POWIATU TARNOWSKIEGO!
*administrator-KB 22.10.2013

18 październik 2013
„SPOTKANIE STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW Z WŁADZAMI GMINY TARNÓW"

W miniony piątek, 18 października w Domu Wielofunkcyjnym w Radlnej odbyło się zorganizowane przez gminne Centrum Animacji Kulturalnej spotkanie Strażaków – Ochotników z wszystkich jednostek OSP działających na terenie gminy Tarnów. Spotkanie było okazją do podziękowania strażakom za ich pełną poświęcenia służbę, co uczynili w imieniu mieszkańców przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera oraz wójt Grzegorz Kozioł. – Jesteśmy wdzięczni za cały Wasz trud, za całe poświęcenie wkładane w bezinteresowną pomoc innym. W imieniu samorządu obiecuję, iż tą naszą wdzięczność będziemy nadal okazywać poprzez zabezpieczanie zaplecza dla działalności Ochotniczych Straży Pożarnych – mówił włodarz naszej gminy. A o tym, iż ta pomoc samorządu już jest duża przypomniał zgromadzonym Komendant Gminny OSP Jan Michalik – Dziękując za wsparcie pragnę w tym miejscu pochwalić się, iż gmina Tarnów zajęła w mijającym roku pierwsze miejsce w powiecie pod względem zakupów wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – mówił.


Czytaj więcej
*administrator-KB 18.10.2013

16 październik 2013
„Ratujemy i Uczymy Ratować - bicie rekoru"

Po raz pierwszy jesienią tego roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) i w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia (NZK) będzie organizowany „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” pod nazwą >>Restart a Heart<<
Postanowiliśmy włączyć się w całą akcję i pokazać całej Europie efekty naszego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".


Czytaj więcej
*administrator-KB 16.10.2013

22 wrzesień 2013
„130-lecie OSP TUCHÓW- 22.09.2013"

130 lat działalności - to bardzo piękny jubileusz. Takich obchodów doczekali się druhowie z OSP Tuchów. Nasza jednostka miała przyjemność uczestnictwa gdyż odpowiedziała na zaproszenie wystawiając na te uroczystości poczet sztandarowy oraz delegację. Pododdziały zgromadzili się pod domem strażaka skąd w przemarszu udano się na rynek gdzie złożono kwiaty pod figurą św. Floriana. Po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym św. Jakuba, główne uroczystości odbyły się na płycie rynku tuchowskiego.

Czytaj więcej
*administrator-KB 23.09.2013

19 wrzesień 2013
„KONTROLA GOTOWOŚCI BOJEOWJ JEDNOSTKI PRZEZ - PSP KRAKÓW"

Dziś o godzinie 11.55 zawyła syrena dla naszej jednostki. Po przybyciu na miejsce okazało się iż nie jest to zwykłe wezwanie. W tym dniu została przeprowadzona przez Komendę Państwową Straży Pożarnej z Krakowa kontrola stanu gotowości bojowej naszej jednostki. Druhowie sprostali przyjętym założeniom oraz pokazali i udowodnili pełną gotowość naszej jednostki do działań. Obecni podczas kontroli były wymienieni druhowie. M.in Bartosz Łaśko, Wojciech Karaś, Marian Molek, Katarzyna Biel, Łukasz Halibożek, Dariusz Biel, Mariusz Grzywa, Dawid Kowalski, Jakub Strzesak, Dariusz Damian, Rafał Halibożek, Tomasz Strojny, Michał Sobyra, Jarosław Kieć
*administrator-KB 19.09.2013

14 wrzesień 2013
„XI powiatowe zawody sportowo-pożarnicze w Tarnowie"

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie w uzgodnieniu z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie i przeprowadziła w dniu 14 września 2013 r. o godz. 8.30 na stadionie lekkoatletycznym Klubu Sportowego UNII Tarnów w Tarnowie Mościcach - XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek ochotniczych straży pożarnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego. W ramach organizacji zawodów zostały przygotowane stanowiska tematyczne dla dzieci i młodzieży oraz kibiców. Państwowa Straż Pożarna zaprezentowała silnikowy sprzęt ratowniczy, tor do jazdy quadem, stanowisko pierwszej pomocy medycznej, strażacy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zapewnili stanowisko do pracy na wysokości z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego.Blisko 40 drużyn pożarniczych z terenu powiatu tarnowskiego zmagały się o tytuł najlepszej. W 11 zawodach OSP, rywalizowano w dwóch konkurencjach - sztafecie z przeszkodami oraz rozkładaniu linii bojowej.


Czytaj więcej
*administrator-KB 15.09.2013

1 wrzesień 2013
„POŚWIĘCENIE I PRZEKAZANIE SAMOCHODU DLA OSP ZAKRZÓW"

W dniu 1 września 2013 jednostka nasza wzięła udział w uroczystości poświęcenia i przekazania nowego samochodu v dla zaprzyjaźnionej jednostki OSP KSRG ZAKRZÓW. Otwarcia uroczystości dokonał dh Marek Bachara. Po złożeniu meldunku oraz przeglądzie pododdziałów, nastąpiło podniesienie flagi państwowej. Z historią jednostki oraz jej osiągnięciami zgromadzone jednostki, druhów oraz mieszkańców zapoznał Prezes OSP KSRG Zakrzów.

Czytaj więcej
*administrator-KB 01.09.2013

31 sierpień 2013
„GMINNE ZAWODY SPORTOWO POŻARNICZE - 31.08.2013 Koszyce Wielkie"

W dniu 31.08.2013 odbyły się na terenie boiska sportowego w Koszycach Wielkich Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze. Udział w nich zgłosiło 8 drużyn seniorów, 2 drużyny MDP żeńskie oraz 6 drużyn MDP męskich. Po zbiórce oraz przywitaniu pododdziałów jak również przywitaniu sędziów przystąpiono do rozlosowania kolejności startowej poszczególnych drużyn.

Czytaj więcej
*administrator-KB 31.08.2013

29 sierpień 2013
„GMINNE ZAWODY SPORTOWO POŻARNICZE"

Już w sobotę 31 sierpnia 2013 roku na terenie boiska sportowego w Koszycach Wielkich odbęda się zawody sportowo pożarnicze.
W zawodach tych będą brali udział również nasi druhowie seniorzy oraz MDP.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH!!
*administrator-KB 29.08.2013

25 sierpień 2013
„CZAS NA STRAŻ"- II ZAWODY PILARZY W ZAKLICZYNIE"”"

W dniu 25 sierpnia 2013 roku odbyły się już drugie zawody pilarzy strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. Imprezę rozpoczęto od pokazów ratowniczo - gaśniczych w wykonaniu jednostki gospodarzy OSP Zakliczyn. W tym roku również nasza jednostka została zaproszona do wzięcia udziału w rywalizacji. Drużynę naszą reprezentowali godnie dh Łukasz Halibożek, dh Jakub Winkowski oraz w rezerwie dh Rafał Karaś.


Czytaj więcej
*administrator-KB 25.08.2013

ierpień 2013
„W godzinie „W”"

Dziś 1 sierpnia odbędą się tarnowskie obchody 69. rocznicy Akcji 'Burza' i wybuchu Powstania Warszawskiego, które według Polaków jest najważniejszym zrywem narodowym.
Tradycyjnie już rozlegnie się dźwięk syren alarmowych, poprzez który w sposób symboliczny oddanie zostanie hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego - żołnierzy AK.
Akcja 'Burza' polegała na wypieraniu oddziałów Niemieckich tuż przed wkroczeniem wojsk radzieckich do danego miasta. Na ziemi tarnowskiej do akcji zmobilizowano 1 Batalion 16 Pułku Piechoty AK 'Barbara' pod dowództwem kapitana Eugeniusza Borowskiego, pseudonim 'Leliwa'. 52 żołnierzy 'Barbary' poległo w wyniku walki z okupantami. Należy pamiętać też o mieszkańcach, którzy z poświęceniem życia pomagali partyzantom.

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z tereny naszej gminy również włączą się w tą wyjątkową „akcję” by wspólnie z naszymi rodakami w całym kraju oddać hołd powstańcom.
*administrator-KB 01.08.2013

31 lipiec 2013
„BRAMA WESELNA DLA DH KRZYSZTOFA - wspomnienie 15.06.2013"

*administrator-KB 31.07.2013

18 lipiec 2013
„łĄCZYMY SIĘ W BÓLU Z BLISKIMI NASZEGO DRUHA"


*administrator-KB 18.07.2013

12 lipiec 2013
„NAJWIĘKSZA ATRAKCJA-WYSTĘP DRUHÓW Z OSP KSRG ZGŁOBICE"

NAJWIĘKSZE ZGŁOBICKIE CIACHA :) - COŚ NA WESOŁO

*administrator-KB 12.07.2013

12 lipiec 2013
„KRÓTKIE VIDEO Z OBCHODÓW"

PRZEMARSZ PODODDZIAŁÓW


DEFILADA PRZED GOŚĆMI

*administrator-KB 12.07.2013

8 lipiec 2013
„85-LECIE OSP ZGŁOBICE oraz II TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ."


W miniony weekend, 6 i 7 lipca w Zgłobicach miejscowa jednostka OSP świętowała osiemdziesięciopięciolecie powstania. Dwudniowe obchody połączono z akcją honorowego krwiodawstwa oraz turniejem siatkówki plażowej. W trakcie niedzielnych uroczystości, nastąpiło również przekazanie remizy wraz z gruntem zgłobickiej OSP przez samorząd gminy Tarnów.

Główne niedzielne uroczystości rozpoczęły się od przemarszu pododdziałów z terenu przy remizie strażackiej OSP. Przy kroku defiladowym i dźwiękach strażackiej orkiestry udano się do kościoła pod wezwaniem św. Brata Alberta gdzie miała miejsce uroczysta msza święta celebrowana przez ks. proboszcza Andrzeja Mikulskiego.
Czytaj więcej

*administrator-KB 08.07.2013

8 lipiec 2013
„ELIMINACJE DO II TURNIEJU SIATKÓWKI PLAŻOWEJ."


Już po raz kolejny zgłobiccy strażacy zorganizowali II turniej siatkówki plażowej. Dzięki uprzejmości ks. proboszcza parafii pw. św. Brata Alberta Andrzeja Mikulskiego mógł on się odbyć na parkingu przykościelnym. Aby turniej mógł się odbyć strażacy ze Zgłobic włożyli moc pracy oraz czasu na przygotowanie odpowiedniego terenu aby stworzyć walczącym drużynom odpowiednie warunki.

Czytaj więcej
*administrator-KB 08.07.2013

28.06.2013

"85-LECIE JEDNOSKI ORAZ II TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWE"

ZAPRASZAMY!!!

PRZYPOMINAMY ZAPISY DRUŻYN DO TURNIEJU DO 4 LIPCA 2013
Zapowiada się turniej jednostek OSP z dotychczasowych zapisów.

*administrator-KB 28.06.2013

19.06.2013

„AKCJA KRWIODAWSTWA."

Już 7 Lipca 2013 roku przy obchodach 85-Lecia Naszej jednostki przeprowadzona zostanie po raz kolejny akcja honorowego krwiodawstwa.
Serdecznie zapraszają strażacy z OSP KSRG Zgłobice oraz z Klubu PCK przy OSP Zakrzów
Przyłącz się i TY.

*administrator-KB 19.06.2013

17.06.2013

„Działka z remizą w Zgłobicach już gminna ."

Czytamy na stronie Urzędu Gminy Tarnów: - Nadzwyczajna sesja Rady Gminy, która odbyła się w piątek, 7 czerwca została zwołana z dwóch bardzo ważnych powodów. Pierwszym z nich było przyjęcie darowizny od powiatu tarnowskiego – działkę pod remizą OSP w Zgłobicach, drugim, niemniej ważnym – obniżenie stawek za wywóz śmieci. O ile ta ostatnia, trudniejsza z uchwał, nie budziła emocji i została podjęta jednogłośnie, o czym piszemy szerzej w innym miejscu, o tyle przyjęcie działki wzbudziło spore emocje.
Działka z remizą w Zgłobicach już gminnaCzytaj więcej

*administrator-KB 17.06.2013
Strona 5 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>Kalendarz wydarzeń


„POLECAMY STRONĘ ZAPRZYJAŹNIONEJ
JEDNOSTKI OSP Z WĘGIER"

LICZNIK ODWIEDZINKsięga gości
Dodaj wpis


TROCHĘ NA WESOŁO:)
MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com