OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W ZGŁOBICACHSerdecznie witamy w serwisie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zgłobicach  Dzwoń 998 lub 112
MENU

Strona główna
Historia
Zarząd
Druhowie
Statut

O NAS

Interwencje
Galeria
Media o Nas
KontaktCIEKAWOSTKI

* Modlitwa Strażaka
* Przykazania
* Dystynkcje
* Św. Florian
* Numery alarmowe
* OSP radzi i informuje    godzina    

 :: Aktualności

20.12.2010
Przekazanie dla Ochotniczych Straży Pożarnych sprzętu ratowniczego zakupionego przez Fundację WOŚP

W sobotę, 18 grudnia 2010 r. w Warszawie, na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbyła się uroczystość, zorganizowana przez Związek OSP RP, przekazania w darze dla Ochotniczych Straży Pożarnych sprzętu ratowniczego, zakupionego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Czytaj więcej

13.12.2010
MUNDURY DLA MŁODYCH STRAZAKÓW

Dwaj młodzi adepci pożarnictwa – uczniowie klasy pożarniczej XVI Liceum Ogólnokształcącego – Paweł Strzesak z Koszyc Małych i Dawid Sutkowski z Poręby Radlnej otrzymali umundurowanie ufundowane przez Samorząd Gminy Tarnów.
Czytaj więcej

19.10.2010
PODZIĘKOWANIE OD GMINY DLA STRAŻAKÓW

Kolorowe billboardy ze strażakami-ochotnikami pojawiły się ostatnio w czterech miejscowościach na terenie Gminy Tarnów. To epilog podziękowań ze strony gminnego samorządu pod adresem członków gminnych jednostek OSP za wzorowo przeprowadzoną akcję powodziową.
Czytaj więcej

04.10.2010
ZAWODY MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

Jak każdego roku Jednostki OSP z terenu gminy Tarnów stawały do rywalizacji sportowo- pożarniczej jednak tym razem na zasadzie sprawdzenia sprawności swoich druhów. Dzięki władzą OSP Koszyce Małe i OSP Zgłobice młodzi druhowie mogli sprawdzić swoje umiejętnośic w dwóch dyscyplinach -sztafecie sprawnościowej oraz w częsci bojowej.
Czytaj więcej

26.09.2010
FESTIWAL PRZESZKOLAKA W ZGŁOBICACH

„Powitanie Jesieni.” Była to kolejna plenerowa impreza zorganizowana z myślą o najmłodszych mieszkańcach Gminy Tarnów i ich rodzicach
Swój udział w imprezie z pokazem miała również jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zgłobicach.
Czytaj więcej

13.09.2010
PODZIĘKOWANIE DLA STRAŻAKÓW

Celem zorganizowanego przez Gminny Samorząd spotkania było przede wszystkim podziękowanie ochotnikom za ich udział podczas kolejnych powodzi, jakie w ciągu roku nawiedziły Gminę Tarnów. Nasi strażacy-ochotnicy po raz kolejny udowodnili, że można na nich liczyć zawsze, kiedy jest taka potrzeba – podkreślał zwracając się do obecnych na spotkaniu członków gminnych jednostek OSP. - Podczas wielogodzinnych akcji ratowniczych, poświęcając swój czas i narażając swoje zdrowie, a czasem nawet życie, walczyliście z żywiołem, a potem likwidowaliście skutki powodzi. Każdy z was poświęcił swój czas na miarę sił i możliwości. Jedni praktycznie nie opuszczali posterunku, inni walczyli z żywiołem trochę mniej, na ile pozwalały im obowiązki rodzinne czy zawodowe. Jednak to, ile każdy z was pracował przy akcji powodziowej, jest zupełnie nieistotne. Z perspektywy gminnego samorządu ważne dla nas jest to, że jesteście formacją wierną swojemu posłannictwu: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek...” i nie zawodzicie nas nigdy – podkreślał Grzegorz Kozioł.
Czytaj więcej

23.07.2010

PODZIĘKOWANIA ZA AKCJĘ POWODZIOWĄ


W dniu 23 lipca 2010 na stadionie Uni Tarnów w Tarnowie - Mościcach miało miejscie spotkanie wszystkich jednostek Straży Pożarnej w Powiecie. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zgłobicach jako jedna z wielu została wyróżniona dyplomem za udział w akcji powodziowej, który odebrali druh Bartosz Łaśko oraz druch Marian Molek.
Jednocześnie jako jedyna w Gminie Tarnów otrzymała w ramach podziękowania sprzęt pożarniczy w postaci pompy.
Tród niesienia pomocy i oddania się pasji Strażaka Ochotnika został doceniony przez władzę powiatu za co serdecznie dziękujemy

Czytaj więcej

18.07.2010
UROCZYSTOŚCI W BIAŁEJ

W niedzielę 18 lipca w Białej odbyły się uroczyste obchody upamiętniające potyczkę plutonu Szarych Szeregów z Mościc i bohaterską śmierć trzech jego żołnierzy w walce z Niemcami.
W uroczystościach wziął również udział poczet sztandarowy naszej jednostki.
Czytaj więcej

01.07.2010
AKCJE POWODZIOWE

Powódź, która w mijającym tygodniu nawiedziła nasz kraj, nie oszczędziła Gminy Tarnów w tym naszej miejscowości.
W pełnej gotowości bojowej pozostawała nasza jednostka OSP od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych.
Dziękujemy mieszkańcą za życzliwośc i okazaną nam wdzięcznośc. Słowo dziękuje to największa dla nas satysfakcjia że mogliśmy służyć pomocą.


Strona 10 z 10 < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>

 
Kalendarz wydarzeńLICZNIK ODWIEDZINKsięga gości
Dodaj wpis


TROCHĘ NA WESOŁO:)
MusicPlaylist
Music Playlist at MixPod.com