OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA KSRG W ZGŁOBICACHSerdecznie witamy w serwisie Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Zgłobicach  Dzwoń 998 lub 112
MENU

Strona główna
Historia
Zarząd
Druhowie
Statut

O NAS

Interwencje
Galeria
Media o Nas
KontaktCIEKAWOSTKI

* Modlitwa Strażaka
* Przykazania
* Dystynkcje
* Św. Florian
* Numery alarmowe
* OSP radzi i informuje    godzina    


"Wielki Odpust Tuchowski rozpoczęty"

We wtorek 1 lipca rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski. W tym roku przeżywany jest pod hasłem „Witaj Matko Syna Bożego”. Uroczystej Eucharystii inauguracyjnej, w której udział wzięli pielgrzymujący do Tuchowa strażacy i członkowie orkiestr dętych, przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Wiesław Lechowicz, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

W homilii kaznodzieja podkreślał nierozerwalny związek Jezusa z Bogiem Ojcem. Chrystus wypełnił wolę Ojca aż po śmierć krzyżową i zmartwychwstanie. Mimo swojej boskiej natury Jezus nie chciał zasłaniać swojego Ojca. Ksiądz biskup podkreślał, że życie ludzkie pochodzi od Boga i jest ono wielkim darem. Bóg chroni nas i leczy oraz prowadzi do wiecznego szczęścia. Bóg nie jest dla nas zagrożeniem, ale jest dla nas największym sprzymierzeńcem. Jezus wskazywał, aby ludzie nie zapominali o Królestwie Bożym. Ksiądz biskup podziękował także strażakom za podejmowany przez nich trud w obronie drugiego człowieka. Wspomniał również o tym, jak ważne jest zbliżanie się do Boga poprzez codzienną modlitwę.

Już po raz 26. na rozpoczęcie odpustu licznie przybyli strażacy oraz orkiestry dęte. Tradycyjnie, po zakończonej Eucharystii, celebransi wraz z asystą liturgiczną udali się na poświęcenie pojazdów straży pożarnej. Wielki Odpust Tuchowski trwać będzie do środy 9 lipca. Serdecznie zapraszamy wszystkich do pielgrzymowania do Matki Bożej Tuchowskiej - Pani Ziemi Tarnowskiej. Dzień zakończył się koncertem orkiestr strażackich podczas Wieczoru Maryjnego.

br. Jerzy Krywult CSsR

materiał ze strony Wielki Odpust Tuchowski rozpoczęty

fot. K.Jasiński
strona www.szynwald.pl

Wielki Odpust Tuchowski 2014 rozpoczęty pielgrzymką strażaków [FILM]Strona główna