Powitanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego

Dzień 20 listopada 2020 roku zostanie w naszej ale i mieszkańców Zgłobic pamięci na długo. Jednostka nasza powitała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Ale zacznijmy od początku.
W tym dniu w godzinach porannych delegacja zarządu naszej jednostki udała się do Kielc, do firmy Stolarczyk po odbiór ostateczny samochodu. W godzinach popołudniowych pozostali druhowie zgromadzili się w remizie, aby przygotować powitanie nowego zakup.
Powitanie rozpoczęło się od przejazdu kolumny samochodów strażackich złożonych z gminnych jednostek osp oraz naszych samochodów kilkoma ulicami Zgłobic. Na trasie przejazdu witali nas licznie zgromadzeni mieszkańcy na terenie swoich posesji i balkonach.
Podczas zbliżania się ul. Topolową do remizy ustawiony został sznur strażaków po obu stronach ulicy. Po dojeździe samochodów odpalone zostały racę dymne i na terenie przed remiza fontanny fajerwerków. Przyjazd pod remizą podziwiali zgromadzeni mieszkańcy, druhowie, sympatycy oraz zaproszeni goście.
Po zaparkowaniu samochodu nastąpiło poświęcenie samochodu przez ks. Proboszcza Andrzeja Mikulskiego.
Następnie Prezes jednostki Katarzyna Biel, Naczelnik Dariusz Damian, Zastępca naczelnika Marian Molek, Poseł RP Anna Pieczarka oraz Zastępca Wójta Sławomir Wojtasik obficie polali samochód szampanem. Nie zabrakło również z tej okazji specjalnie udekorowanego tortu Po takim przywitaniu zgromadzeni mogli oglądać nowy nabytek naszej jednostki oraz skosztować przygotowanej słodkości.
Dziękujemy za obecność w tym dniu:
– Pani Poseł RP Annie Pieczarka
– Zastępcy Wójta Gminy Tarnów Panu Sławomirowi Wojtasik
– ks Proboszczowi Andrzejowi Mikulskiemu
– sołtysowi Błonia Panu Antoniemu Batko
– jednostką OSP z Gminy Tarnów za przejazd i obecność – OSP KOSZYCE MAŁE, OSP KOSZYCE WIELKIE, OSP PORĘBA RADLNA, OSP ZBYLITOWSKA GÓRA, OSP ŁĘKAWKA
– oraz licznie zgromadzonym mieszkańcom, sympatykom i druhom
Nadmieńmy iż zakup ten był możliwy dzięki zgromadzonemu licznie montażowi finansowemu.
Na ten cel pozyskano środki z następujących źródeł:
– Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie 100 000,00 zł
– Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 280 000,00 zł
– MSWiA 50 000,00 zł
– KG PSP 200 000,00 zł
– Fundacja ORLEN 50 000,00 zł
– Gmina Tarnów 90 000,00 zł
– Gmina Tarnów środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego 40 000,00 zł
– Starostwo Powiatu Tarnowskiego 5 000,00 zł
– Fundacja Polskiego Związku Motorowego 1 000,00 zł
– zbiórka na zrzutka.pl 5 000,00 zł
Pozostałe środków to środki własne jednostki.
W tym miejscu składamy szczere podziękowania dla Pani poseł RP Anny Pieczarki za pomoc w pozyskaniu środków na realizację tego jak że ważnego zadania.