OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W ZGŁOBICACHSerdecznie witamy w serwisie Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Zgłobicach Dzwoń 998 lub 112
MENU

Strona główna
Historia
Zarząd
Druhowie
Statut

O NAS

Interwencje
Galeria
Media o Nas
KontaktCIEKAWOSTKI

* Modlitwa Strażaka
* Przykazania
* Dystynkcje
* Św. Florian
* Numery alarmowe
* OSP radzi i informuje    godzina    

"VWizyta przyjaciół strażackich z Jászalsószentgyörgy "

Delegacja strażaków rozpoczęła się od 8 września, kiedy to mieliśmy okazję zjeść wspólny obiad oraz wspólnie spędzić czas na wspomnieniach.

Dzień drugi (sobota 09.09.2017) rozpoczęliśmy od wczesnego śniadania. Później udaliśmy się do Sromowce Niżne na spływ Dunajcem. Następnie po obiedzie w Szczawnicy zagościliśmy na festynie w Łękawce. Podczas niego połączone siły OSP Zgłobice, OSP Łękawka i strażaków węgierskich z Jászalsószentgyörgy odbył się pokaz ratownictwa technicznego i pierwszej pomocy. Po wspólnych chwilach z druhami OSP Łękawka, mieliśmy okazję potrenować z przyjaciółmi swoja formę przed niedzielnymi rozgrywkami, na orliku przy bazie noclegowej druhów.

Niedzielny (10.09.2017) plan opierał się na tematyce strażackiej. Po śniadaniu udaliśmy się do remizy naszej jednostki aby druhowie mogli zapoznać się z naszym sprzętem i bazą lokalową. Następnie udaliśmy się na KM PSP w Tarnowie JRG 1, gdzie po obejrzeniu pracy i sprzętu zawodowych strażaków oraz poznaniu działania OGNIKA udaliśmy się na wspólny obiad. Kolejnym punktem programu byłą wizyta w Klikowej, gdzie mogliśmy podziwiać zmagania strażackich sikawek. Gdzie wspólnie kibicowaliśmy OSP Nowe Żukowice, co upamiętniliśmy wspólną pamiątkową fotografią.
Popołudniu odbyła się wspólna biesiada, w której uczestniczył przez chwilę Wójt Gminy Tarnów. Po zebraniu sił nastąpiły rozgrywki meczowe na orliku w piłkę nożną. Radości i wspólnego biesiadowania nie było końca.

Niestety poniedziałek przyniósł czas pożegnania. Po wspólnym śniadaniu nastąpił moment rozstania.

Mamy nadzieję, że już niebawem uda nam się spędzić ponownie czas we wspólnym gronie. Podczas pobytu jak zawsze obie strony przełamywały barierę językową i potrafiły się mimo wszystko porozumieć.

Składamy serdeczne podziękowania dla Bogusi za możliwość wspólnego dialogu, Centrum Kultury i Bibliotek na ręce Ani Pieczarki za możliwość spędzenia wspólnego czasu na pienińskim szlaku spływu Dunajcem oraz Wójtowi Gminy Tarnów.

Ze swojej strony dziękujemy wszystkim druhom, którzy byli zaangażowani podczas całego pobytu delegacji za przygotowania i poświęcony czas, oraz strażakom z JRG 1 za miłe przyjęcie i poświęcony czas.

Do szybkiego zobaczenia

opracowanie:dh Katarzyna Biel

PEŁNA FOTORELACJA

Strona główna