OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA KSRG W ZGŁOBICACHSerdecznie witamy w serwisie Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Zgłobicach  Dzwoń 998 lub 112
MENU

Strona główna
Historia
Zarząd
Druhowie
Statut

O NAS

Interwencje
Galeria
Media o Nas
KontaktCIEKAWOSTKI

* Modlitwa Strażaka
* Przykazania
* Dystynkcje
* Św. Florian
* Numery alarmowe
* OSP radzi i informuje    godzina    


"Jubileusz 140-lecia OSP Zakliczyn oraz konkurs drwali"

W dniu 24 sierpnia 2014 jednostka nasza uczestniczyła w jakże zacnych obchodach powstania jednostki OSP Zakliczyn. Planów organizatorów nie była w stanie pokrzyżować nawet deszczowa pogoda, która nie przeszkodziła w obchodach jubileuszu 140-lecia istnienia zakliczyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

W strugach deszczu kolumna 32 pocztów sztandarowych zaproszonych jednostek udała się w asyście filipowickiej orkiestry do kościoła parafialnego pw. św. Idziego, by uczestniczyć w Eucharystii w intencji Jubilata. Mszę św. koncelebrowali ks. proboszcz Paweł Mikulski i o. Tadeusz Pawłowicz - kapelan OSP Zakliczyn, który w swojej pięknej homilii podkreślił dorobek zakliczyńskich druhów

Po zakończonej eucharystii udano się w przemarszu na Rynek gdzie dokonano odznaczenia wielu zasłużonych ochotników.

Po defiladzie przed magistratem uczestnicy udali się na plac przed strażnicę by wziąć udział w ceremonii poświęcenia nowych garaży i agregatu prądotwórczego wysokiej klasy, po czym oficjele i delegacje udali się na uroczysty obiad do Domu Strażaka, po drodze wbijając okolicznościowe gwoździe do strażackiego emblematu i wpisując się do księgi pamiątkowej.

W drugiej części uroczystości zaprezentowano występy artystyczne jak i pokazy sprzętu ratowniczego, tresury psów oraz zaprezentowano ofertę Husqvarny.

W ramach obchodów przeprowadzono na płycie Rynku powiatowy konkurs drwali strażaków-ochotników. Wystartowało 8 drużyn OSP. Udział wzięły jednostki OSP Zgłobice, OSP Zakrzów, OSP Filipowiec, OSP Tarnów-Rzędzin, OSP Siemiechów, OSP Łoniowa, OSP Zakliczyn, OSP Zabawa.

W tym roku w konkursie drwali OSP w ramach programu "Czas na straż" bezkonkurencyjni okazali się druhowie z OSP Siemiechów zajmując najwyższe miejsce na podium. II miejsce przypadło druhom z jednostki OSP Filipowice , a III druhom z OSP Tarnów-Rzędzin.

Wygranym serdecznie gratulujemy.

Organizatorom składamy serdeczne podziękowanie za wspaniałą zabawę i miłą atmosferę podczas konkurencji w konkursie. Życzymy dalszych sukcesów w tym co czynicie w myśl hasła „Bogu na chwałę – ludziom na pożytek.” .

opracowanie dh K.B.

POLECAMY MATERIAŁ ze strony zakliczyninfo.pl Strażak wody się nie boiStrona główna